Rovinj uzvratio Kraljevici za poraz

10712742_702508719839248_7131291346953871525_nKK Rovinj uspio je u zadnjoj pripremnoj utakmici uzvratiti Kraljevici za prijašnji poraz na pripremama.

Međutim, utakmica nije krenula dobro za Rovinj. Kraljevica je bila dominanta kroz cijelo prvo poluvrijeme te su na odmor otišli s velikih +12. Rovinjanima je dobro došao predah jer u drugo poluvrijeme su ušli kao druga momčad. Do kraja treće dionice uspjeli su smanjiti na -8 te su u zadnjih 10 minuta igre ušli samo s idejom da rezultat preokrenu na svoju stranu. Kraljevica se uspješno držala u egalu do kraja susreta, da bi im u zadnjim sekundama pobjedu uzeo Honović svojim šesnaestim košem na utakmici, za konačnu pobjedu domaćina 58-57.

Nažalost, nije sve prošlo u najboljem svjetlu. Rano u utakmici ozlijedio se košarkaš Rovinja, Verbanc, kojemu je nastradalo koljeno.

Rovinj će ovog vikenda prvenstvo otvoriti protiv KK Jadranke, dok Kraljevica ide u goste Ghia Staffu.

Rovinj – Kraljevica 58-57 (14-16, 9-19, 15-11, 20-11)

Rovinj: Jelaca 18, Honović 16, Đerman 9, Komadina N. 7, Jamrušić 4, Atlija 2, Verbanac 2, Ključević