RKL: Sušak, Srdoči i Kostrena do drugih pobjeda

rkl-kostrenaDrugo kolo RKL lige je iza nas. Ove subote u dvorani 3.maj na Kantridi odigrale su se četiri utakmice koje su završile uglavnom s uvjerljivim pobjedama favorita.

Kostrena se obračunala sa Zametom, a nova ekipa u ligi uspjela je doći do svoje druge pobjede rezultatom 59:42. Zamet je jedino uspio dobiti treću četvrtinu, dok je sve ostalo bilo na strani Kostrenjana koje je do slavlja predvodio Starčević s 18 poena.

Ekipa koje se nakon kraćeg izbivanja vratila u ligu, Pešekani, pobjedom nad Diogenom upisala je prvo slavlje u sezoni. Pešekani su sve prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili 22:4, a vođeni s 26 poena Jokića došli su na kraju do velike 66:43 pobjede.

Aktualni pobjednici lige Srdoči nisu dozvolili Krku da priredi iznenađenje iako su otočani nakon prve četvrtine vodili 13:12. No tada su se Srdoči pribrali te do kraja više nisu dali šanse Krku. Stegićevih 16 poena bilo je i više nego dostatno za pobjedu Srdoča 57:38.

Ivanov(24 poena) i Matić(22 poena) bili su neumoljivi za Sušak protiv NL Medicoma kojem nije bilo dosta ni Marasovih 21 poen. Sušak je dominirao tokom cijelog susreta, ali je ipak dopustio da se boljom trećom četvrtinom Medicom primakne na -9. No uvjerljivom zadnjom dionicom(19-6) Sušak je riješio sve sumnje oko pobjednika te došao do slavlja 65:43.

Sljedeće kolo igra se u subotu 26. studenog, također u dvorani 3.maj.

Rezultati 2.kola RKL lige

Zamet : Kostrena 42 – 59 (9-12, 6-14, 16-14, 10-18)

Zamet: Arnautović 6 (2), Paro, Tomljanović M., Mijanović 5, Filipović 10 (2), Mrak 2, Djukić 11, Hamidović 4, Tomljanović L., Mlinar, Granjaš, Kordić, Goričić 2, Mandić 2.

Kostrena: Bralić 9 (1), Krmpotić 7, Starčević 18 (3), Golik, Smolčić, Varljen 12, Lenac 8 (1), Cupač, Šurlina 5.

Pešekani : Diogen 66 – 43 (26-11, 6-14, 22-4, 12-14)

Pešekani: Trbović 8, Skupnjak 8 (1), Abramović 2, Jokić 26, Švec, Vrsalović, Miškulin 10 (2), Begović 3 (1), Ševerdija 5 (1), Lipić, Biondić 4, Roth.

Diogen: Funčić 17 (1), Kuzminović 9, Sikavica, Vojvodić 1, Klarić 4, Kusanović 8 (1), Nakićen 4.

Srdoči : Krk 57 – 38 (12-13, 16-12, 19-6, 10-7)

Srdoči: Kruljac 6, Stegić 16, Vuković, Stanić, Legović, Kovačević 8, Moravček 10, Lipovšćak 12 (1), Radan 5.

Krk: Hadžić 2, Križ, Petrak 8 (2), Hajdarević, Mazi 4, Kruljac, Tomme, Jerković 8 (2), Kirinčić 6 (2), Bajčić 3, Krešić 7 (1)

NL Medicom : Sušak 43 – 65 (11-24, 9-12, 17-10, 6-19)

NL Medicom: Babić 5 (1), Paškvan, Variola, Srdoč, Maras 21 (3), Fabris 4, Mance, Strahija 7, Kvaternik 1, Cupač 5.

Sušak: Sumić 3, Maržić 5 (1), Matić 24 (1), Krstanović 2, Đorić, Katić, Vorkapić, Ivanov 22 (2), Hajduković 9 (2).

Tablica: Sušak 2-0, Kostrena 2-0, Srdoči 2-0, Nl Medicom 1-1, Pešekani 1-1, Zamet 0-2, Krk 0-2, Diogen 0-2