RKL: Srdoči slavili u napetoj utakmici protiv Krka

9.kolo RKL-a koje se igralo u dvorani Dinka Lukarića  na Kozali pružilo nam je zanimljive oglede.

Srdoči su možda i teže od očekivanog nastavili svoj niz nepobjedivosti u ligi tako što su svladali Krk s 54:51. Nakon prve četvrtine rezultat je bio izjednačen da bi se onda prije odmora Krk dočepao vodstva. Srdoči su međutim uzvratili jakom trećom dionicom gdje su otočanima dozvolili tek 8 poena, a sami su zabili 13 čime su s +3 otišli u zadnji dio ogleda. Tamo su bili spretniji i sretniji u završnici te novim slavljem produžili svoju dominaciju u RKL-u. Radan s 14 i Vuković s 13 poena predvodili su branitelje naslova, dok je za Krk Krešić zabio 20 poena.

Sušak je izgubio prvu utakmicu u 2017. godini. Spotaknuli su se na prepreci zvanoj NL Medicom iako su vodili nakon prvih 16 minuta 18:15. Tvrda utakmica bez puno koševa nastavila se i u drugome dijelu, no 14 poena Medicoma u trećoj dionici pokazalo se presudnim. Prednost koju su tada stekli igrači Medicoma zadržali su do kraja te na koncu slavili s rezultatom 40:36. Maras je s 13 poena vodio svoju ekipu do pobjede, dok je Sušakov prvi strijelac bio Sumić koji je također ubacio 13 poena.

Kostrena je nakon pobjede nad Diogenom uspjela doći do još jednog tijesnog slavlja. Ovaj put je stradao Zamet koji je doduše vodio nakon prve i druge četvrtine s dva razlike. No nakon predaha Kostrena ubacuje u brzinu više, preuzima vodstvo kojeg uspijeva sačuvati do posljednjeg zvuka sirene. Konačan rezultat – 51:45 za Kostrenjane. Starčević je s 13 poena vodio Kostrenu do pobjede, dok je za Zamet najviše ubacio Gjukić (16 poena).

Pešekani su se oporavili od teškog poraza u utakmici protiv Sušaka te su svladali Diogen s 45:34. Do poluvremena je Diogen uspio držati ritam s Pešekanima te zaostajao tek s minus 3, ali Pešekani u trećoj i četvrtoj dionici igre nisu više imali milosti te su nezaustavljivo krenuli prema svojoj šestoj pobjedi. Skupnjak je bio prvi čovjek slavljenika s 12 poena, dok Diogenu nije pomoglo ni 10 poena Funčića

NL MEDICOM-SUŠAK 40:36 ( 11:11, 4:7, 14:8, 11:10)

NL MEDICOM: Mance, Variola, Srdoč 3, Fabris 7, Cupać 9, Paškvan, Maras 13, Babić 7, Strahija 4.

SUŠAK: Katić 4, Lalin, Sumić 13, Babić , Maržić 10, Krstanović 4, Matić, Đorić 5, Hajduković.

KRK-SRDOČI 51:54 (14:14, 14:12, 8:13, 15:15)

KRK: Krešić 20, Križ 2, Bajčić 9, Kirinčić 10, Hadžić, Jelković 5, Tomee 7, Hajdarević.

SRDOČI: Kovačević 9, Vuković 13, Radan 14, Kruljac, Lipovšćak 6, Legović 6, Stanić 5.

ZAMET-KOSTRENA 45:51 (13:11, 10:10, 10:14, 12:16)

ZAMET: Tomljanović, Tomljanović 12, Mijanović, Filipović, Gjukić 16, Kordić 6, Paro, Nemec 4, Hamidović 7.

KOSTRENA: Lenac 4, Audi 9, Starčević 13, Varljen 4, Krmpotić 10, Bralić 11, Smojver, Šurlina.

DIOGEN-PEŠEKANI 34:45 (9:12, 8:8, 7:10, 10:15)

DIOGEN: Nakićen, Funčić 10, Kuzminović 6, Sikavica 2, Vojvodić 5, Klarić 8, Kusanović.

PEŠEKANI: Abramović 5, Jokić 5, Miškulin 5, Skupnjak 12, Turk 9, Roth 10, Begović.