RKL: Kostrena iščupala pobjedu protiv Diogena

Rekreativna košarkaška liga odradila je svoje osmo kolo ovog vikenda.

Kostrena je u napetoj utakmici uspjela uzeti skalp Diogenu rezultatom 54:49. Prva četvrtina pripala je Kostrenjanima (15-11), ali članovi Diogena nisu se dali omesti. Uzeli su drugu četvrtinu (12-10, 23-25) te su u zadnju dionicu igre ušli sa samo tri koša razlike (32-35). Međutim, u raspucanoj zadnjoj dionici igre uspješnija je bila Kostrena, koja je tako proslavila novu pobjedu u RKL-u. Starčević je s 22 koša bio nezaustavljiva sila na terenu, dok je kod Diogena Nakićen ubacio 16 koševa.

Sušak nije imao milosti protiv momčadi Zameta koju su nadmoćno dobili s 38 razlike. Već do poluvremena su Sušačani stvorili prednost od 20 razlike, što im je omogućilo sitno opuštanje u trećoj dionici igre koju dobivaju Zamećani. No da sve prođe bez problema potrudili su se u zadnjih 8 minuta kad su zabili 25 poena, a primili tek 5 da bi na rezultat na kraju glasio ogromnih 73:35 za prošlogodišnje finaliste. Ivanov je i ovog kola bio sjajan za Sušak, a ovaj put u pobjedu svoje ekipe ugradio je 18 poenaPrvi čovjek Zameta bio je Kordić s 13 poena.

Srdoči su nastavili na dominantan način gaziti RKL-om. Ovaj put njihova žrtva bila je ekipa Pešekana koja je nastradala s 63:32. Niti jedan trenutak kroz utakmicu Srdoči nisu popustili te su samo povećavali svoju prednost koja je na kraju narasla na konačnih +31. Legović je s 19 poena bio enigma za obranu Pešakana koji nisu imali pretjerano raspoložene igrače, a najviše je za njih zabio Roth(8 poena).

NL Medicom uspio je doći do pobjede 44:37 nad Krkom. Ključna je bila prva četvrtina u kojoj NL Medicom otočanima nije dopustio niti jedan poen, dok su oni zabili 12. Ostatak utakmice Krk je pokušavao stići prednost svojih protivnika, no igrači Medicoma igrali su i dalje sjajnu obranu te nisu dali Krku da se previše približi. Tako je ova tvrda utakmica ipak završila slavljem NL Medicoma koji je uhvatio prvu pobjedu u RKL-u u novoj godini. Najzaslužniji za to bio je Strahija s 13 poena, dok Krku nije bilo dostatno 14 poena Kirinčića.

DIOGEN : KOSTRENA  49:54 (11-15, 12-10, 9-10, 17-19)

DIOGEN: Kusanović, Nakićen 16, Funčić 10, Kuzminović 4, Sikavica 6 (1), Vojvodić 5, Klarić 8.

KOSTRENA: Varljen 13, Golik 16 (4), Starčević 22 (2), Banduka 3 (1), Bralić.

ZAMET : SUŠAK  35:73 (4:22, 8:10, 18:16, 5:25)

ZAMET: Tomljanović L. 2, Mrak 5 (1), Tomljanović M., Filipović 8 (2), Djukić, Paro, Hurem, Kordić 13 (1), Mlinar 1, Hamidović 6.

SUŠAK:  Sumić 12, Hajduković 16, Đorić 2, Krstanović 2, Maržić 16 (1), Ivanov 18 (2), Katić 7.

SRDOČI : PEŠEKANI  63:32 (13-2, 19-9, 16-7, 15-14)

SRDOČI: Stegić, Stanić 2, Legović 19 (3), Kovačević 6, Vuković 13 (1), Kruljac 5 (1), Radan 11, Moravček 7 (1).

PEŠEKANI: Skupnjak 5 (1), Biondić 2, Jokić 4, Begović 3 (1), Miškulin, Švec 5 (1), Abramović 5, Roth 8.

KRK : NL MEDICOM  37:44 (0-12, 13-12, 10-9, 14-11)

KRK: Kirinčić 14 (4), Bajčić 3, Hajdarević, Krešić 5 (1), Križ, Tomee 7 (1), Jerković 8 (1).

NL MEDICOM: Cupać 10, Maras 4, Paškvan 2, Fabris 3, Babić 6, Hinić 4, Srdoč 2, Strahija 13.