RKL: Efikasna Kostrena, Zametu pripao triler protiv Pešekana

U desetom kolu Rekreativne košarkaške lige imali smo prilike vidjeti odličnu košarku.

Srdoči su opravdali status favorita protiv NL Medicoma te su uzeli pobjedu s uvjerljivih +25, 35-60. Košarkaši Medicoma bili su u egalu nakon prve četvrtine (8-8), ali kako je utakmica odmicala, tako je i Medicom počeo sve više i više kaskati za Srdočima. Na poluvremenu je bilo -7, ali to je bila samo najava treće četvrtine u kojoj su Srdoči otišli na velikih +22, što je rezultiralo revijalnim tonom u zadnjoj četvrtini. Briljirao je Legović s 22 koša za pobjednike, dok je kod Medicoma najbolji bio Cupać s 1 koševa.

Pešekani su u tijesnoj završnici izgubili od ekipe Zameta, 56-57. Odlično su krenuli Pešekani u utakmicu (16-10), ali nije dugo trebalo Zamećanima da uzvrate udarac (30-31). Drugom poluvremenu je bilo suđeno da bude napeto do samoga kraja. Pešekani su uspjeli vratiti nazad minimalno vodstvo (43-42), ali na kraju su Zamećani bili spretniji te su uzeli pobjedu u zadnjoj četvrtini. Hamidović s 13 koševa bio je prvo ime Zameta. Kod Pešekana se istaknuo Jokić s 14 koševa.

Kostrena je otpuhala momčad Sušaka s 75-48. U svakoj je četvrtini Kostrena dominirala te je pitanje pobjednika već bilo poznato nakon prvog poluvremena (+17, 42-25). U trećoj četvrtini bez većih problema su došli do konačnih +27, kojih su držali sve do kraja susreta. Odličan je bio Starčević, koji je susret završio s 19 koševa. Kod Sušaka je Babić upisao 14 koševa.

Krk je rutinski uzeo pobjedu protiv Diogena rezultatom 40-51. Otočani su dominirali kroz prve tri četvrtine, kroz koje su stvorili prednost od čak 22 koša. Zahvaljujući tome, mogli su se opustiti u zadnjoj četvrtini, u kojoj su ubacili samo dva poena naspram trinaest poena Diogena, koji je uspio ublažiti svoj poraz. Krešić je opet bio nezaustavljiv za Krk te je završio dvoboj s 22 koša. Kod Diogena je Funčić ubacio 17 koševa.