RKL: 5. sezona lige došla svome kraju

Kraju smo priveli i još jednu sezonu RKL-a. Kako nam je već prije bilo jasno, Srdoči su došli do druge titule zaredom, dok su se Kostrena i Sušak smjestili na drugom i trećem mjestu lige. No pogledajmo kakvi susreti su nas dočekali u zadnjem kolu.

Zamet je u napetoj utakmici protiv Diogena ugrabio četvrtu pobjedu za kraj sezona. Diogen je nakon tijesnog prvog poluvremena imao prednost 23:20 da bi u trećoj četvrtini svoje vodstvo povećao na +11. I kad se ekipa Diogena ponadala da će konačno doći do prve ovosezonske pobjede, Zamet je prohujao kroz posljednju dionicu s 23:6 te došao do velikog preokreta te slavio rezultatom 53:47. Zamet je predvodio Kordić sa 17 poena, dok je za poražene Kuzminović ubacio 20 poena.

NL Medicom dobro je krenuo u susret protiv Pešekana, no na kraju su njihovi protivnici došli do slavlja. Medicom je dobio prve dvije četvrtine po s 2 razlike, no drugo poluvrijeme donijelo je konstantniji napad Pešekana koji su već u trećoj četvrtini okrenuli utakmicu na svoju stranu. Ušli su s +3 vodstvom u zadnju dionicu te tamo rutinski obavili posao da bi došli do pobjede 49:43. Pešekane je do slavlja vodio Begović s 16 poena, a Babić je zabio 12 poena za Medicom.

Sušak se uvjerljivom pobjedom protiv Krka uspio održati na trećem mjestu ispred Pešekana koji su završili s istim omjerom, ali s lošijom koš-razlikom. Pobjeda Sušačana protiv otočke momčadi nikad nije došla u pitanje: već su u prvoj četvrtini došli do dvoznamenkastog vodstva da bi do kraja utakmice samo povećavali svoju prednost. Na kraju je pobjeda Sušaka glasila velikih 83:45. Matić i Krstanović su doveli Sušak do slavlja s 23 poena, dok je Crkvenčić ubacio isto toliko u porazu svog tima.

Srdoči i Kostrena trebali su nam za kraj pružiti dvoboj najbolje dviju momčadi lige, no to se nije dogodilo jer su igrači Kostrene odustali od utakmice zbog nemogućnosti dolaska. Tako su Srdoči završili RKL sa savršenim 14-0 omjerom, a novim trijumfom postali su prvi back to back prvaci u povijesti lige. Bez obzira što su se oni prošetali ligom, u RKL-u definitivno nije nedostajalo uzbuđenja te se nadamo novima i sljedeće sezone.

Poredak: Srdoči 14-0, Kostrena 10-4, Sušak 9-5, Pešekani 9-5, NL Medicom 7-7, Zamet 4-10, Krk 3-11, Diogen 0-14.

ZAMET : DIOGEN  53:47 (7:7, 13:16, 10:18, 23:6)

ZAMET: Kordić 17(3), Luke-Vrbanić 2, Filipović 4, Arnautović, Mijanović, Mrak 13(1), Gjukić 11, Paro 6, Hurem, Mlinar.

DIOGEN: Vojvodić 1, Kuzminović 20(1), Kusanović 6, Nekić, Nakićen 9, Funčić 9, Sikavica 2, Klarić, Zrnić.

NL MEDICOM : PEŠEKANI  43:49 (18:16, 6:4, 7:14, 12:15)

NL MEDICOM: Kvaternik 3(1), Srdoč, Strahija 6, Variola, Babić 12(2), Maras 11(1), Fabris 4, Cupać 7.

PEŠEKANI: Roth 9, Jokić 12, Begović 16(4), Miškulin 2, Ševerdija, Trbović 8.

SUŠAK : KRK 83:45 (25:11, 13:9, 23:8, 22:17)

SUŠAK: Đorić 2, Maržić 6, Krstanović 23(1), Matić 23(1), Katić 4, Ivanov 23(4).

KRK: Jozić 2, Kirinčić 8(2), Jerković 5, Hajdarević, Bajčić, Tomee`7(1), Crkvenčić 23(3).