Ribola svladala Jazine, Hermes ispustio pobjedu u Sloveniji

Popodne uz pripremne utakmice.

Ribola je uzela uvjerljivu pobjedu nad Jazinama rezultatom 86-68. Obje ekipe nisu mogle računati na važnne pojedince. Tako Ribola nije na raspolaganju imala Živkovića, Mikulića i Rhymesa, dok su Jazine na tribinama morale ostaviti Fodora i Gulama. Ribola je od samoga početka utakmice uzela inicijativu koju nije ispuštala do samoga kraja. Već na poluvremenu je bilo velikih +10 za Ribolu (39-29), a pred ulazak u zadnju četvrtinu se ta prednost smanjila na +9. Međutim, Jazine nisu uspjele nastaviti u tom ritmu te je Ribola uspjela u zadnjoj četvrtini odjuriti do uvjerljive pobjede. Odličan je bio Došen s 21 ubačenim košem za pobjednike, dok je za Jazine Anthony ubacio 22 koša.

Hermes Analitica nije uspjela doći do pobjede nad Tajfunom. Slovenski predstavnik u tijesnoj je utakmici uspio doći d pobjede rezultatom 65-68. Krenula je pet Hermes Analitica bolje u susret od svojega suparnika (21-17), ali stečena prednost se uspjela istopiti već do poluvremena (38-37). Slovenskome prvoligašu pripala je treća četvrtina (9-15) te su tako tako Analitičari u zadnjih 10 minuta susreta ušli s zaostatkom od -5 (47-52). Na svoju žalost, nisu uspjeli preokrenuti rezultat u zadnjim minutama susreta te slavlje Tajfuna moglo započeti. Filip Kordić bio je najbolji strijelac hrvatskoga premijerligaša s 15 koševa, dok se kod Slovenaca istaknuo Popadić s 18 ubačaja.

Ribola Kaštela – Jazine 86:68 (20:15; 19:14; 20:21; 27:18)

Ribola Kaštela: Pruže 2, Karanušić, Đugum 14, Došen 21, Galić 4, Roso, Percan 16, Matić 2, Šipić 14, Mandić 13. Trener: Luka Žitko
Jazine: Škara, Ivanov, Kovačević, Anthony 22, Bučaj 2, Jurjević 8, Zrnić 14, Woods 6, Cinac 3, Jurica 8, Gulam, Butorac 5. Trener: Neven Plantak

Hermes Analitica – Tajfun 65:68 (21:17, 17:20, 9:15, 17:16)
Hermes Analitica: Perić 3, Raič 3, Svoboda 6, Garafolić 14, Španja 8, Turić 2, Đurinović, Rajić 10, Krstanović 4, Kordić 15.
Tajfun: Debelak, Jereb 2, Korošel 2, Williams 10, Maček, Gabrovšek 5, Popadić 18, Boljkovac 2, Bolčina 8, Rojko 5, Čebular 16.

Photo by: Ribola Kaštela FB