Ribola Kaštela teško porazila Pulu 1981

U devetom kolu kvalifikacijske lige Pula 1981, bez usluga braće Grašo i Vanje Perdije, gostovala je kod trećeplasirane momčadi lige, Ribola Kaštele. Domaći su očekivano bili bolji s uvjerljivih 93:65.

U prvoj četvrtini Pula se još uspijevala dobro držati s Antom Božićem na čelu te je cijelo vrijeme bila u egalu s Kaštelom, ali ipak domaći nakon prve četvrtine imaju prednost 24:22. No u drugoj četvrtini Kaštelani se polako počinju odvajati – razigravanje Josipa Glavinića(ukupno 16 asistencija) i poentiranje Dine Šipića Pula nije mogla zaustaviti, a ni u napadu gosti nisu bili efikasni. To je omogućilo da Ribola na odmor otiđe s 45:35. A nastavak utakmice nije donosio nešto bolje za Pulu. Na pogon Nina Daske ekipa Dalibora Mezulića uspjela se držati blizu na startu treće dionice, ali od tada smo vidjeli samo dalmatinsku momčad na terenu. Otišli su domaći na 15-5 seriju do kraja te četvrtine da bi u zadnju ušli s velikih 73:49. I tamo je Ribola dodala još 4 poena na svoju prednost pa su Puljani morali priznati od -28.

Ante Božić bio je najbolji igrač Pule 1981 s 19 poena i 10 skokova, dok su Marin Đugum i Dino Rakić dodali po 14 i 10 poena u porazu. Za pobjedu Ribole bio je ključan timski učinak, a prvi strijelci s 12 poena su bili Aco Mandić, Stipe Režić i Dino Šipić.

Ribola Kaštela – Pula 1981 93:65 (24:22; 21:13; 28:14; 20:16)
Ribola Kaštela: Pruže 4, Glavinić 10, Maras 10, Kujundžić 4, Sanader, Režić 12, Marasović 8, Roso 10, Šipić 12, Matić 8, Karanušić 3, Mandić 12.
Pula 1981: Sijamhodžić, N. Gržinić 6, Čakarić, Bulešić 3, J. Gržinić 4, Božić 19, Ferenčić 2, Dasko 7, Rakić 10, Đugum 14.