Ri basket trijumfalno izašao iz gradskog derbija

Tandem Baić-Baćac-Simper srušio Kvarner u gradskome derbiju.

Regionalna kadetska liga ponudila nam je protekloga vikenda okršaj između gradskih rivala, Ri basketa i Kvarnera 2010, iz kojeg je kao pobjednik izašao Ri basket koji je pobjedu i bodove uzeo rezultatom 68-80. Već u prvoj četvrtini se moglo vidjeti da će Ri basket voditi glavnu riječ u ovome susretu s obzirom da Kvarner nije bio na ti s obranom (14-17). Međutim, domaćina to nije spriječilo da u drugoj četvrtini preokrene rezultat te da na odmor otiđe s +3, 39-36.

Međutim, nije dugo trebalo Ri basketu da razotkrije sve nedostatke Kvarnera koji je lošoj obrani pridružio i neefikasan napad. Gosti su tako predvođeni duetom Baić-Baćac-Simper vratili izgubljeno vodstvo u trećoj četvrtini. Zadnja donica igre je gostima poslužila samo da zaokruže svoju pobjedu.

Baić je susret završio s 27 koševa, dok je Baćac Simper pridodao 22. Kod Kvarnera je najbolji bio Kučić s 22 koša.

Kvarner 2010 – Ri basket 68:80 (14:17, 25:19, 17:26, 12:18)

Kvarner 2010: Kučić 22, Smoković, Veršić 8, Volarević 12, Sablić 3, Volarić, Gašparac 3, Pribanić 4, Sabljak, Jurković 9, Bačić 3, Lisac 4.
Ri basket: Marković 3, V. Smojver 8, Obradović 2, Matejčić, A. Mohorić 12, T. Mohorić 2, Baćac-Simper 22, Baić 27, J. Smojver 6

Photo by: Mirko Žorž