Regionalna ml. kadetska liga: Uvjerljivi Kvarner uzeo prvu pobjedu

14937440_1240645432669858_5644449458047680941_nMlađi kadeti Kvarnera 2010 i FSV-a su bez većih problema ubilježili pobjede u drugome kolu regionalne lige za mlađe kadete.

Kvarner se u prvome poluvremenu mučio s Cresom, koji im nije dopuštao da pobjegnu na veću razliku. Međutim, u trećoj četvrtini su mlađi kadeti Kvarnera na krilima Sablića (25 koševa) riješili utakmicu ostavivši goste u toj četvrtini na samo 6 koševa. Kvarner nije stao ni u zadnjoj četvrtini te je tako došao do uvjerljive pobjede 84-50. Osim Sablića, istaknuo se i Veršić s 20 koševa. Kod Cresa je najefikasniji bio Lovrečić s 21 košem.

Crikvenica je utakmicu izgubila u svakom smislu riječi u prvoj četvrtini protiv FSV-a. U prvoj dionici igre je FSV otišao na +17 (25-8). Ta prednost pokazala se nedostižnom za mlađe kadete Crikvenice, koji su se nakraju uspjeli približiti na -11, 74-63. Plješa je bio nezaustavljiv za Crikvenicu. Zabio je 35 koševa te je bio prava noćna mora za njihovu obranu. Vilušić (18 koševa) je bio usamljen u napadu, bez raspoloženog suigrača.

Kvarner 2010 – Cres 84-50 (14-14, 14-7, 9-17, 14-16)
Kvarner 2010: Bart 11, Kovačević 2, Androš, Rota, Sablić 25, Kobašević 7, Veršić 20, Makiš, Rakuljić 11, Matić, Gašparac 4, Marjanović 4.
Cres: E. Salković 2, Martinčić, Blažević 7, Kaštelan, Ćurković, Bosnić, B. Salković 8, Filipas 12, Lovrečić 21, K. Damijanjević;

Crikvenica – FSV 63:74 (8:25, 13:14, 20:21, 22:14)

Crikvenica: Latin 8, Šulentić 8 , Koščić, Vilušić 17, Badurina, Tikveša 2 , Đipalo 14 , Svetić 9, Butorac 3, Tomas 2.
FSV: Plješa 35, Marku 6, Ćosić 12, Oprešnik 5, Božanović 6, Starčević, Ivančević 4, Pavković, Matić, Rajković 6, Brlas.