Regionalna ml. kadetska liga: Kvarner nastavio pobjednički niz

15178991_1256000837800984_7003759702269043258_nU regionalnoj mlađe kadetskoj ligi mogli smo svjedočiti pobjedama Stoje i Kvarnera 2010.

FSV se držao na nogama protiv Stoje u prvom poluvremenu, gdje zaostajali minimalnih -4 za gostima iz Pule. Međutim, u trećoj četvrtini se dogodio neobjašnjivi pad FSV-a što su mlađi kadeti Stoje iskoristili za veliki bijeg na +18. Do kraja susreta su Puljani uspješno očuvali svoje vodstvo te su zasluženo uzeli pobjedu doma s rezultatom 65-51. Pavletić s 16 koševa bio je prvo ime Stoje. Kod poraženih je jedino Plješa bio dvoznamenkast (19 koševa).

U takozvanom “El Classicu“,  Kvarner je odličnim drugim poluvremenom slomio Kastavce. Kastav je u prvoj četvrtini imao inicijativu na terenu te je bez problema uzeo prvu dionicu s 17-7. Igrači Kvarnera nisu imali u prvom poluvremenu rješenja za agresivnu obranu Kastva. Međutim, u nastavku susreta stvari su se počele popravljati za Kvarner. Ofenzivno je uhvatio ritam te je pred ulazak u zadnju četvrtinu kaskao samo -3.

Predvođen Sablićem i Veršićem, Kvarner je razmontirao Kastav u zadnjoj četvrtini s 22-7. Kvarner su do pobjede 64-52 vodili već spomenuti Sablić s 19 koševa te Veršić s 16 koševa (4 trice!). Kod Kastva je Bezić ubacio 13 koševa.

FSV – Stoja 51:65 (14:17, 13:14, 7:21, 17:13)

FSV: Plješa 19, Marku 4, Ćošić 8, Oprešnik 7, Šorić 5 (1×3 p.), Starčević 2, Ivančević 2, Pavković 4, Matić. Trener: Lončar.

Stoja: Kostešić 6, Rojnić 2, Percan, Turić, Jakara, Brkić, Pavletić 16 (1×3 p.), Travalja 2, Blažević 10 (1×3p.), Kostić 24, Šimac 5, Rotar. Trener: Ferlatti.

Kastav – Kvarner 2010 52:64 (17:7, 15:17, 13:18, 7:22)
Kvarner 2010: Bart 6, Kovačević 2, Androš, Rota, Sablić 19, Kobašević 10, Veršić 16 (4 trice), Makiš, Rakuljić 4, Matić, Gašparac 7, Marjanović.

Kastav: Bezić 13, Jelušić 12, Šoškić 8, Bumbak, Marini, Banašin 8, Pustahija, Turk, Ujević, Pešut, Butina, Ivanić 12.