Regionalna ml. kadetska liga: Dominacija Cresa i Stoje

15085687_1274997285906620_6322696317281505093_nCres i Stoja uzeli su pobjede ovoga vikenda u regionalnoj mlađe kadetskoj ligi.

Crikvenica je u susret protiv Cresa ušla bez dva dvije važne karike ( Đipalo i Latino). Cres je to iskoristio nametnuvši jak ritam, koji gosti nisu mogli pratiti u okrnjenom sastavu. Bruno Salković je radio veliki nered u obrani Crikvenice te su Cresani već na poluvremenu imali +28. Drugo poluvrijeme je bila samo formalnost za domaćina, koji je svoju prednost nastavio graditi do konačnih +45, 86-41. Bruno Salković je na kraju završio susret s 28 koševa. te je bio prvo ime Cresa. Kod Crikvenice se jedino Butorac uspio istaknuti s 14 koševa.

Stoja je u drugome susretu nadigrala goste iz Kastva s 77-41. Mlađi kadeti Stoje u svakoj četvrtini su kontrolirali utakmicu te su zasluženo obranili domaći teren. Pavletić s 28 koševa briljirao je u redovima Stoje, dok je kod Kastva je Soškić bio dvoznamenkast (12 koševa).

Cres – Crikvenica 86-41 (25-10, 25-12, 21-9, 15-10)

Cres: Budimir, Blažević 14, Kaštelan 2, Ćurković 3, Blažeković, Bosnić 4, Dlačić 5, B. Salković 28, Filipas 18, Lovrečić 10, K. Damijanjević 2

Crikvenica: Šulentić 2, Koščić, Vilušić 1, Tikveša 6, Blažević 6, Martinović, Svetić 7, Butorac 14, Maravić, Tomas 8

Stoja – Kastav 77:41 (17:10, 16:10, 22:11, 22:10)

Stoja: Kostešić 4, Rojnić 5, Percan 2, Turić 7, Jakara, Brkić, Pavletić 28, Mihajlović, Blažević 12,Kostić 16, Šimac 3, Travalja.

Kastav: Bezić 9, Soškić 12, Marini, Banašin 7, Jelušić 2, Pustahija 2, Ujević 4, Pešut, Turk, Ivanić5, Butina.