Regionalna kadetska liga: Rogović one man show!

Pretprošloga vikenda regionalna kadetska liga ponudila nam je tri uzbudljiva susreta.

FSV je na vrućem gostovanju kod Crikvenice uzeo pobjedu sa 69-59. Gosti su imali utakmicu pod kontrolom te su bez većih problema čuvali svoju inicijativu. Crikvenica je uspjela uzeti samo jednu četvrtinu (treća; 17-14) te je morala priznati poraz od strane FSV-a. Odličan je bio Bušljeta, koji je susret završio s 19 koševa za pobjedničku momčad. Kod Kiraca, M. Car je imao 17 koševa.

Kastav je u izuzetno napetoj utakmici protiv Stoje obranio svoju utvrdu sa 70-65. Gostima je pripalo prvo poluvrijeme (37-41), ali se zato Kastav razgoropadio u trećoj četvrtini, u ojoj je u potpunosti preuzeo kontrolu utakmice. Gosti se nisu uspjeli do kraja dvoboja oporaviti od šoka te su doma odnijeli samo poraz. Na terenu je za Kastav postojao samo Rogović, koji je ubacio nevjerojatnih 40 poena. Kod Stoje se Gustovarac pokušao suprotstaviti Rogoviću s 23 postignuta koša.

Pula 1981 je na krilima Kondića preskočila Crikvenicu rezultatom 86-64. Sve je već bilo riješeno u prvom poluvremenu, u kojem je Pula izgradila prednost od čak 18 koševa, 48-30. U drugom poluvremenu domaćini su odigrala točno onoliko koliko im je trebalo za rutinsku pobjedu. Kondić je susret završio s 28 koševa. Kajtazović s 19 koševa te Asić s 18 koševa nisu puno zaostali za svojim suigračem, Kod Crikvenice je Vukadin upisao 20 koševa.

Crikvenica – FSV 59:69 (16:21, 11:12, 17:14, 15:22)

Crikvenica: Vukadin 6, Bošnjak, Španović 2, D.Car 7, Maričić 13, S.Car 15, M.Car 16, Djanić, Šamanić.

FSV: Grbavac 14, Bušljeta 19, Jakovac 8, Čančarević, Šimatović 10, Šogolj 4, Žeželj,Brljavac 4,Urban 3, Tomas, Fehimović 5, Grbavac 2.

Kastav – Stoja 70:65 (19:20, 18:21, 21:8, 12:16)

Kastav: Marković, Rogović 40, Frković, Bezić, Jurković 1, V. Smojver 11, Katalinić 17, Skendžić 1.

Stoja : Trpčevski, M. Buršić 4, Sabatti, Sošić 16, L. Buršić 2, Gustovarac 23, Orlić 1, Oblak- Zanki, Veljković 13, Kurtović 6.

Pula 1981  – Crikvenica 86-64 (26-16, 22-14, 16-14, 22-20)

Pula 1981: Asić 18, Rubić 9, Milec 2, Vučinić 2, Borina 8, Kajtazović 19, Kondić 28.

Crikvenica: Vukadin 20, Divković 6, D. Car 11, Maričić 14, S. Car 6, Đanić 4, M. Car 5.