Regionalna kadetska liga: FSV unatoč porazu uzeo prvo mjesto!

U posljednjem 12. kolu regionalne kadetske lige, lider FSV je doživio poraz od Pazinjana, dok je Stoja uzela pobjedu u tijesnoj utakmici protiv Kvarnera 2010.

Ghia Staff je u uzbudljivoj utakmici nanijela prvi poraz FSV-u u regionalnoj ligi rezultatom 73-61. Prve tri četvrtine prikazale su nam veliku borbu za svaku loptu, u kojoj nijedna ekipa nije htjela posustati. Do poluvremena domaćin se uspio izboriti za prednost od +3. Ona je narasla do kraja četvrtine na +5, da bi ipak u zadnjoj dionici igre domaćin nadjačao goste te pobjegao do konačnih +12, 73-61. Tandem Guštin-Zajc kombinirao je za 40 koševa te je bio noćna mora za obranu FSV-a. Kod njih je Grbavac ubacio 21 koš.

Unatoč porazu, FSV je već prije osigurao titulu regionalne kadetske lige. Na njima je sad da pokažu svoje kvalitete na državnoj razini.

U utakmici odigranoj prije desetak dana, Stoja je uzela dramatičnu pobjedu protiv Kvarnera 85-82. Nije se činilo da će utakmica odisati napetošću u prvoj četvrtini, gdje su Puležani otišli na +14, 32-18. Međutim, u Kvarner im nije ostao dužan te je u velikom obratu događaja on do poluvremena uzeo prednost od pola koša, 42-43. U drugom poluvremenu Stoja je opet vratila rezultat na svoju stranu te ga je uspjela zadržati sve do samoga kraja. Kvarner 2010 je dao sve od sebe u zadnjoj četvrtini, ali ipak je ostao kratak za 3 poena. Gustovarac je bio prva opcija u napadu za Stoju te je opravdao to s 35 ubačenih koševa. Kod gostiju je Baćac-Simper ubacio 20 koševa.

Stoja : Kvarner 85:82 (32:18) (10:25) (25:18) (18:21)

Stoja: Budisavljević L., Buršić L. 4, Sabatti, Sošić 14(3), Buršić M. 9, Veljković 14(1), Gustovarac 35(5), Orlić 2, Petrović, Trpčevski, Oblak-Zanki, Kurtović 7.
Kvarner: Kučić 9(1),Turina 6, Pribanić 4, Baić 11(3), Brnelić 3, Mohorić 6(2), Klarić 4, Baćac-Simper 20(2), Volarević, Bačić 11, Marjan 8.

Ghia Staff – FSV 73:61 (19:21, 15:10, 20:18, 19:12)

Ghia Staff: Baca, Zajc 20, Ancic, Gustin 20, Erik 13, Luksic, Maretic, Krulcic M. 13, Fabris 7, Berton.
FSV: Grbavac 21, Bušljeta 9, Jakovac 5,Čančarević, Šimatović, Šogolj, Žeželj 7, Brljavac, Biskupic, Grbavac, Kolic 17, Varaklić 2.