Regionalna juniorska liga: Kastav i Kvarner uzeli pobjede

15016231_577547995780988_429461388815559844_oZavršeno je i drugo kolo regionalne juniorske lige, u kojem smo vidjeli dominantne partije Pule 1981 i Kvarnera.

Kvarner se pokazao kao puno kvalitetnija momčad u susretu protiv FSV-a, koji nije imao raspoloženog pojedinca za borbu s njima. Juniori Kvarnera su nakon tri furiozne četvrtine, u zadnjoj spustili nogu s gasa da bi uzeli zasluženu pobjedu s 86-38. Odličan je bio Gustovarac, koji je zabio 27 koševa. Kod FsV-a nije bilo igrača s dvoznamenkastim učinkom. Najbliži je bio Jashari s 8 postignutih koševa.

Kastav se na domaćem terenu obračunao s Stojom, koja je u nijednom trenutku nije ozbiljnije zaprijetila gostima. Kastavci su predvođeni svojim playmakerom, Dorianom Benkovićem (13 koševa), slomili protivnika odmah u prvoj četvrtini (19-9), da bi onda u trećoj riješili sve nedoumice oko pobjednika (61-38). Stoja je u zadnjoj četvrtini uspjela ublažiti poraz za konačnih 75-55. Osim Benkovića, istaknuo se Mandičić, koji je gostima ubacio 14 koševa. Najbolji iz redova Stoje je bio Ban, koji je prava koš mašina, s 31 postignutim košem. Nažalost, nije imao raspoložene suigrače.

Pula 1981 se u gostima lako obračunala s Ri basketom, 66-91. Domaćin se držao u prvom poluvremenu, ali Puležani su ipak bili bolji te su u drugom poluvremenu odjurili do svoje pobjede. Luka Ćosić bio je najefikasniji u redovima Pule 1981, s 28 koševa. Kod Ri – basketa Bjelanović je ubacio 22 koša.

Kastav – Stoja 75:55 (19:9, 18:16, 24:13, 14:17)

Kastav: Kusturin 2, Bešić 4, Katalinić 2,Barnjak 10, Benković 13, Marelja 10, Mandičić 14, Mandekić 4, Ratko 10,Skendžić 6.

Stoja: Gustovarac 5, Rendulić 2, Šošić,Buršić, Veljković, Drobnjak 1, Lukin 6, Ban 31, Pajković 10, Kurtović.

Ri – basket – Pula 1981 66:91 (20:26, 23:24, 13:21, 10:20)

Ri-Basket: Peranić 4, Dujaković, Cupač 3, Korpić-Gruzić 17, Benić 5, Marić 6, Janković 2, Nemec 7, Bjelanović 22, Komadina, Grotić, Stijelja.

Pula 1981: Asić 2, Milotić 4, Mitrović 11, Ćosić 28, Antić 6, Kajtazović 14, Savin-Belas 8, Kondić 4, Milohanović 10, Dilber 4.

Kvarner – FSV 86:38 (20:9,20:6,33:11,13:12)

Kvarner: Marinčić 2,Debelić 4,Miletić 8,Antunović,Delpin,Cvitković 16,Perinić 10,Brajdić 12,Gustovarac 27,Šibenik 7,Klasan.

FSV: Grbavac 4,Deković,Orešković 4,Jashari 8,Kolić 7,Cvetković 4,Kurtić,Cikojević,Zatezalo 3,Solis 8,Depolo.