Regionalna juniorska liga: FSV uzeo vrijednu pobjedu

15179063_1256001277800940_1478833684431028169_nOvog vikenda nam je regionalna juniorska liga ponudila susrete između FSV-a i Ri-basketa te Stoje i Kvarnera 2010.

Odmah na samom početku je FSV granitnom obranom pokazao gostima da do poena neće dolaziti lako. Činjenica koja sve govori je da su juniori Ri-basketa u prvom poluvremenu ubacili samo 15 koševa. FSV je to iskoristio te je na odmor otišao s +17. U nastavak susreta su košarkaši Ri-basketa ušli motiviranije te su iskoristili opuštanje domaćina da bi smanjili razliku na dostižnih +12. No, u zadnjoj četvrtini FSV nije podlegao pritisku te je mirno priveo utakmicu kraju za konačnu pobjedu 59-47.

Iako su susret dobili ponajviše zahvaljujuži odličnoj obrani, netko je ipak trebao odrađivati posao i na drugoj strani. Tako je Jashari bio odličan s 18 koševa za FSV. Kod ofenzivno indisponiranih gostiju, najbolji je bio Bjelanović s 16 koševa.

U drugom susretu je Kvarner 2010 bez većih problema otpuhao Stoju sa njihovoh terena rezultatom 74-50. Stoja je uspjela parirarti jedino u trećoj četvrtini, koju su dobili s 16-15. U svim ostalim dionicama Kvarner je dominirao sa svojom odličnom timskom igrom. Cvitković s 13 koševa te Gustovarac s 12 koševa bili su najbolji u pobjedničkim redovima. Kod domaćina se istaknuo Lukin s 19 koševa.

FSV – Ri Basket 59:47 (17:5,15:10,15:20,12:12)

FSV: Grbavac 2,Deković,Orešković 12,Jashari 18,Kolić 11,Cvetković 8,Cikojević,Zatezalo 3,Solis 3,Depolo 2.
Ri basket: Dujaković 4,Benić 2,Janković 10,Kordić-Grožić 2,Peranić 2,Cvijović,Bjelanović 16,Stijelja,Grotić,Nemec 7,Marić 4.

Stoja- Kvarner 2010- 50:74 (12:20) (9:17) (16:15) (13:22)
Stoja: Rendulić 4, Gustovarac F. 5(1), Šebelić 2, Sošić F. 2, Siard, Buršić M., Drobnjak 5, Lukin 19, Ban 13, Buršić L.
Kvarner 2010: Marinčić 2, Antunović 9, Delpin 8(1), Gustovarac M. 12, Šibenik 2, Klasan 6, Debelić 8(1), Miletić 10, Cvitković 13(1), Perinić 4.