Regionalna juniorska liga: Belas srušio Pulu, fantastična četvorka FSV-a Kastav

Jako je krenula regionalna juniorska liga.

Momčadi FSV-a i Istraunija otvorile su sezonu na najbolji mogući način. Riječka momčad na domaćem je terenu porazila Kastav, 87-80. Obje momčadi su ušle raspucano u susret (30-28), ali nije dugo trebalo čekati na smirenje ritma u drugoj četvrtini u kojoj je FSV uspješno nastavio kontrolirati susret (54-44). Nastavak utakmice ponudio nam je povratak Kastva u egal pred zadnju četvrtinu (67-64) iz koje je FSV uspio izaći trijumfalno.

FSV je do pobjede vukla fantastična četvorka (Marko Grbavac, Jan Bušljeta, Mislav Kolić, Marko Jurković) koja je ubacila svih 87 koševa. Kod Kastva se jedini istaknuo Benković sa 16 koševa.

U drugome susretu se Istrauni na najbolji mogući način predstavio članovima regionalne junorske lige. Na domaćem je terenu pala Pula rezultatom 94-84, a najveće zasluge svakako idu u ruke Belasu koji je ubacio čak 30 koševa. Kod Pule 1981 je još bolji bio Dubroja s 33 koša, ali to ovoga puta nije bilo dovoljno za uzeti pobjedu.

Istrauni  -Pula 1981 94-84

Istrauni: Mitrović 19, Lonzar 18, Ćosić 12, Ivis 14, Mejak 2, Belas 30.
Pula 1981: Zvijerac 11, Rosanda 4, Dubroja 33, Ivanek 3, Jakšić 6, Percan 14, Kondić 4, Milohanović 8, Miličević 1.

FSV – Kastav 87-80 (30-28; 24-16; 13-20; 20-16).

FSV: Mar. Grbavac 22, Bušljeta 24, Turina, Milaković, Šimatović, Jakovac, Klarić, Čančarević, Mat. Grbavac, Kolic 26, Jurković 15.
Kastav: Kusturin 11, Marelja 11, Perinic 15, Kordic-Gruzic 7, Benkovic 16, Besic 9, Mandicic 8, Rogovic 1, Benic 2.