Pula ušla u finale kupa Istarske županije

Hrvatski_kosarkaski_savez.svgKK Pula 1981 svladala je u jučerašnjem dvoboju u Pazinu Ghiu Staff Pazin te došla na korak do glavnog ždrijeba kupa Krešimira Ćosića. U finalu koje je na rasporedu za tjedan dana će ih čekati još jedan klub iz Pule, KK Stoja.

Puležani su do pobjede došli bez većih problema. Već na poluvremenu bilo je 11 razlike za Pulu bez obzira za njihove mnogobrojne promašaje iz igre, a tijekom cijele utakmice nisu uspjeli pogoditi tricu. Na nesreću domaćina, oni se također nisu iskazali, a jasno je da je to rezultat napornih priprema koje su se odvijale zadnjih tjedana te da u šuterski ritam tek treba doći.

U svakom slučaju, Pulu to nije previše smetalo, dapače samo su povećavali prednost kroz četvrtine te Pazinjani jednostavno nisu imali šansi i na kraju su morali priznati poraz od 47:78. Za domaćine jedini dvocifreni bio je Slaven Tomac s 11 poena, dok su pobjednike predvodili njihova nova pojačanja Ante Božić s 22 i Marin Đugum s 17 poena.

Za tjedan dana ćemo tako saznati predstavnike Istre u hrvatskom kupu, sretno i neka bolji pobijedi u gradskom okršaju!