Pula pala bez ispaljenog metka protiv Raguse

Ragusa je odlučila poslati doma košarkašice Pule praznih ruku.

Dubrovnik se nije pokazao sretnom destinacijom za košarkašice Pule 1981 koje su se doma vratile s porazom 73-58. Dubrovčanke su odlično otvorile susret (7-2), ali Pula se uspjela vratiti sredinom četvrtine (9-14) zahvaljujući odličnoj igri u napadu gdje je prijetila sa svih strana (Ramljak, Franić, Hajdin). I onda je neočekivano stala što je Ragusa iskoristila da prvu četvrtinu završi sa serijom 16-3, 25-17. U istom ritmu je nastavila Ragusa u drugoj četvrtini u kojoj nismo svjedočili buđenju sastava trenera Đukića što je rezultiralo svelikih +17 na poluvremenu (43-26).

Drugo poluvrijeme donijelo nam je samo još jednu potvrdu snage Raguse u ovome susretu koja si je nakon još jedne odlično odrađene četvrtine (63-36), mogla dopustiti da u prvoj brzini odradi zadnju četvrtini što je Pula iskoristila da smanji razliku na konačnih 15, 73-58.

Karla Kalajžić bila je najbolja gračica Raguse u današnjem susretu s 21 postignutim košem, dok je za Pulu zasjala Maja Ramljak s 16 koševa.

Ragusa  – Pula 73-58 (25-17, 18-9, 20-10, 10-22)

Pula: Đukić, Pjevac, A. Perko, Franć 9, Anj. Perko 5, Trehub 4, Hajdin 14, Prugovečki, Ramljak 16, Kat. Trehub 10
Ragusa: Marin 11, Zarač 8, Stojanović, Stanković 4, Hklička 4, Matijević 2, Erslan, Tomičić 4, Zovko 18, Žanetić 1, Kalajžić 21, Kalauz