Pula Črnja Tours u Šibeniku do trećeg slavlja zaredom!

Četvrto kolo Prve ženske lige je tu, a igračice Pule Črnja Toursa u sklopu njega morale su na gostovanje u Šibenik. Neugodan teren Baldekina ovaj put ostaje u ugodnom sjećanju Puljankama jer su uspjele stići do nove pobjede.

Poenima Perko i Đukić Pula je nešto bolje otvorila ogled i uzela rano vodstvo od 11:6. Domaće košarkašice bile su motivirane nakon tri poraza uzeti slavlje, vratile su brzo vodstvo u susretu, ali Pula zahvaljujući 12 poena i 3 trice Anje Perko vodi nakon 10 minuta 24:22. U drugu dionicu obje ekipe krenule su neefikasno, no nije to bilo loše za Puljanke koje su držale svoju prednost. A da otiđu i na veći plus, brinu se sestre Trehub krajem poluvremena. Katarina i Barbara hvatale su dominantno skokove i postigle  12 od zadnjih 15 poena svoje ekipe u prvom dijelu i tako odvele Pulu s 48:37 na predah.

Nažalost, ta prednost brzo je nestala. Fantastična Klaudija Periša povela je Šibenik u seriju 13-2 kako bi sve došlo na 50:50. Stao je onda malo napad domaćih cura, no igračice Ivana Đukića to nisu iskoristile te ipak Šibenčanke ulaze u zadnju dionicu s vodstvom(62:57). U njoj, sa sestrama Trehub i Majom Ramljak u petorci, Puljanke su ponovno uspjele povesti nakon 6-0 mini serije. Ušlo se u zadnjih 5 minuta, a onda su gošće ipak prelomile sve na svoju stranu. Prvo je Katarina Trehub, a onda Ivana Đukić zabila po 5 poena zaredom i njih dvije su tako odvele Puljanke na +9(73:64) u sigurniji teritorij četiri minute do kraja. Tu prednost Puljanke su znale održati i na kraju stići do 78:70 slavlja i tako i treće pobjede u ligi!

Katarina Trehub odigrala je nevjerojatnu utakmicu u kojoj je ubilježila 21 poen, 17 skokova, 6 asistencija te 2 blokade. Njena sestra Barbara upisala je također double-double učinak s 12 poena i 12 skokova, dok je odlična bila i Maja Ramljak s 15 poena, 8 skokova i 6 asistencija. Anja Perko upisala je 16 poena. Klaudija Periša imala je 33 poena i 10 skokova za poražene, ali stala u zadnjoj četvrtini gdje nije postigla nijedan poen.

Šibenik-Pula Črnja Tours 70:78 (22:24, 15:24, 25:9, 8:21 )

Šibenik: Mrdalj 8, Tošić 8, Periša 33, Rončević 0, Borič 9, Strize 6, Pavičić 2, K.Ivančević 4, A.Ivančević -, Vukšić 0, Dujić 0.

Pula Črnja Tours: Đukić 11, Perko 16, B.Trehub 12, Hajdin 0, Ramljak 15, Pjevac -, Đikić 3, Franić 0, Prugovečki -, K.Trehub 21.

Danas su se igrala još dva susreta. Split je na krilima Josipe Silov(28 poena) nanio prvi poraz u ligi igračicama Podravca s rezultatom 88:72.  Zadranke su pak ostale neporažene s 59:51 pobjedom kod Broda na Savi. Sutra igraju još Trešnjevka i Ragusa te Požega i Medvešćak.

Split-Podravac 88:72

Brod na Savi- Zadar 51:59

Šibenik-Pula Črnja Tours 70:78

Ragusa-Trešnjevka 49:73

Plamen Požega-Medvešćak 55:92

Photo by: ŽKK Pula Črnja Tours