Pula Črnja Tours u četvrtfinalu Kupa

pula-crnja-toursKošarkašice Pule uspjele su dobiti Dubravu BLC te proći u četvrtfinale Kupa Ružice Meglaj-Rimac. U napetoj borbi drugoligašice iz Zagreba pružile su dobar otpor, no Puljanke su na kraju izvukle vrijednu 76:71 pobjedu.

Prvo poluvrijeme prošlo je s puno izjednačenja, a s rezultatom 37:37 otišlo se na predah. Treća četvrtina bila je ona gdje su gošće iz Pule došle do ključne prednosti. 9-1 seriju rade  Puljanke od 23. do 28. minute te odlaze na dvoznamenkastu razliku. U zadnjoj dionici Zagrepčanke su nisu predavale, došle na -5, ali dalje od toga nisu mogle te je Pula došla do slavlja u osmini finala.

Prvo ime Pula Črnja Toursa bila je Tea Đikić s 20 poena i 4 ukradene lopte. Lea Miletić imala je već standardni double-double s 19 poena i 10 skokova, no tome je pridodala i 7 izgubljenih lopti koje na sreću nisu koštale gostujuću momčad. Dubravu BLC predvodila je Ana Čačić s 16 poena i 4 asisistencije.

Za popunjenje svih klubova u četvrtfinalu trebaju se odigrati još tri utakmice, a onda ćemo saznati s kim će se pulske košarkašice sučeliti u sljedećoj fazi kupa.

Dubrava BLC – Pula Črnja Tours 71:76 (21:21, 16:16, 12:21, 22:18)

Dubrava BLC: Pleš 10, Matić 0, Bačić 7, Semren 15, Mihić 11, Jerković -, Čačić 16, Marić -, Nenada 0, Krpan -, Benković 12. Trener: Zoran Jokić

Pula Črnja Tours: Đukić 10, Barukčić -, Đikić 20, Miletić 19, Perko 12, Hajdin 7, Prugovečki -, Demirović 0, Ramljak 8. Trener: Ivan Đukić