Pula Črnja Tours nakon produžetka sa Splitom do novog slavlja

Nova pobjeda za cure Pula Črnja Toursa – na svome Pattinagiju uspjeli su upisati 85:79 pobjedu nad Splitom.

Krenula je Pula, odnosno Lea Hajdin jako u susret. Mlada Karlovčanka je naime imala svoj solo show na početku ogled te je od prvih 15 poena Puljanki uspjela zabiti 12. Odvela je Hajdin svoju ekipu na 15:7 prednost u 9.minuti, a plus 8 uspjele su domaće djevojke zadržati i do kraja četvrtine. Svojom prepoznatljivom timskom igrom domaće su igračice uspjele su u drugoj dionici stići i na +13, ali su pred odmor Splićanke nakupile lake poene sa slobodnih bacanja te uspjele doći samo na -4.

Visoke igračice Pule preuzele su više odgovornosti u nastavku te mučile obranu Splićanki, ali efikasnost ipak nije bila na razini te igračice Ivana Đukića nisu uspijevale ponovno otići na veću prednost. S +3 otišle su u posljednjih 10 minuta, uspjele držati prednost do samog kraja susreta, no u završnici gošće pritišću, a Anamaria Škaro pogađa tricu za 71:71 minutu do kraja. Tea Đikić imala je priliku odvesti svoj tim u vodstvo slobodnim bacanjima, no promašuje oba. Imala je Josipa Silov zatim priliku za pobjedu, no ne uspijeva pogoditi i idemo u produžetke.

U produžetku Puljanke su se primirile, zaboravile na prosutu prednost te smireno došle do pobjede. Hajdin, Trehub i Ramljak u ključnim trenucima bile su precizne sa slobodnih bacanja, dok su gostujuće igračice pale u napadu te je Pula došla do slavlja 85:79.

Lea Hajdin s 24 poena i 8 skokova predvodila je Pulu do slavlja, dok je Maja Ramljak dodala 20 poena i 12 skokova. Ponovno je odlična bila i Katarina Trehub s 10 ubačaja, 18 skokova i 5 asistencija, a ne smije se zaboraviti ni Teu Đikić s 16 poena i 8 asistencija. Josipa Silov imala je 18 poena, 6 skokova i 6 asista u porazu Splita.

U ostalim utakmicama dana, do pobjeda su došli Trešnjevka nad Požegom i Šibenik nad Zadrom. Na nepotpunoj tablici(sutra se igraju još dva ogleda) Puljanke su na drugom mjestu, a sljedeći vikend čeka ih teško gostovanje u Dubrovniku kod Raguse.

Pula Črnja Tours – Split 85:79 (19-11, 16-20, 16-17, 20-23, 14-8)

Pula Črnja Tours: Đukić 3, Đikić 16, Perko 10, Franić 2, B.Trehub, Hajdin 24, Prugovečki, Ramljak 20, K.Trehub 10, Barukčić.

Split: Miše 9, Puljić 6, Silov 18, Matić, Barać 16, Brnas 14, Bodrožić, Nevešćanin, Škec, Škaro 16.

Photo by: Pula Črnja Tours