Pula Črnja Tours bez finala kupa “Ružica Meglaj Rimac”

Košarkašice Pula Črnja Toursa izgubile su polufinalni susret protiv Trešnjevke rezultatom 61-79.

Borbeno su u susret ušle obje ekipe te se to moglo vidjeti na semaforu u početnim minutama susreta. Međutim, kako se četvrtina primicala svojem kraju, tako je polagano Trešnjevka počela nametati svoj ritam igre. Par promašaja i izgubljenih lopti kod Pule te je Trešnjevka u treptaj oka pobjegla na +7, 12-19. Pula je odmah uzvratila te je drugu četvrtinu otvorila serijom 9-2, 21-21. Međutim, prednost se nije našla u rukama momčadi iz Pule jer kad se Trešnjevka oporavila od početnog šoka, otišla je opet na malih +4. Pula se opet u egal vratila tri minute prije velikog odmora, 28-28, ali tada je Trešnjevka predvođena Anom Lelas napravila seriju 10-0 te je na odmor otišla s rezultatom 38-28.

Trešnjevka je nastavila kontrolirati susret te nije dopuštala Puli da se više razmaše. Košarkašice Pule uspjele su doći opet na samo -5 krajem treće četvrtine, ali kad je trebalo povući do kraja, zaredale bi se pogreške. Trešnjevka je konačno potvrdila svoju pobjedu u zadnjoj četvrtini, koju je dobila rezultatom 19-26, za konačnih 61-79.

Ivan Đukić, trener košarkašica Pule, sportski je čestitao Trešnjevci te je progovorio o ključnim trenucima susreta „Zaslužena pobjeda Trešnjevke 2009. Danas su zaista bili bolji od nas, bili su kompletni. Imali su dominaciju u gotovo svim segmentima igre. Mi smo u onom trenutku kad smo došli do izjednačenja (28:28) odigrali katastrofalnih minutu i pol, gdje nam je Trešnjevka napravila seriju od 10-0. Poslije smo se teško mogli vratiti. Smanjili smo na pet razlike, a onda se dogodilo nekoliko pogrešaka mojih igračica, ali dobro, to ćemo staviti i na mladost. Trešnjevka je to privela kraju i zasluženo dobila utakmicu.“

Kod Pula Črnja Toursa,  Katarina Trehub ubacila je 16 poena, kojima je pridodala 4 skoka. Najbolja u redovima pobjedničke ekipe bila je najiskusnija hrvatska reprezentativka Ana Lelas, a sjajnu utakmicu za pobjedu odigrala je i mlada Karla Erjavec koja je dodala 16 poena.

Pula Črnja Tours – Trešnjevka 2009 61:79 (12:19, 16:19, 14:15, 19:26)

Pula Črnja Tours: Đukić 10, Đikić 6, Miletić 3, Perko 9, B.Trehub 8, Hajdin 9, Prugovečki 0, Demirović 0, Ramljak 0, K.Trehub 16.
Trešnjevka 2009: Katavić 5, Erjavec 16, Mühl 8, Marta Galić 0, Pavić 10, Marija Galić 2, Lelas 20, Kostić 9, Zadro -, Savić -, Vujadinovic 9, Ujević -.