Pula 1981 uvjerljivo poražena od Kaštele na domaćem terenu

U 17., pretposljednjem kolu kvalifikacijske lige Pula 1981 dočekala je Ribola Kaštelu koja nije imala milosti prema Puljanima te je s uvjerljivih 90:67 prošetala domom sportova Mate Parlova.

Od početka je bilo jasno da Kaštela neće dopustiti kiks koji bi ih možda udaljio od prve lige te su njezini igrači već nakon 3 minute imali prednost 12:3. Jednostavno, umorna Pula, koja je još srijedu gostovala u Virju, nije se ni snašla, a Kaštela je nabila strašan tempo u napadu te je nakon prvih 10 minuta vodila 25:14. Domaći su se u drugoj dionici nakratko vratili na -6, ali dalje nisu mogli. Gosti predvođeni Josipom Glavinićem nisu uopće padali u svojoj igri te na predah idu s velikih 46:30.

Nastavili su s povećavanjem prednosti dalmatinski košarkaši i u drugom dijelu te su i dalje bili nezadrživi u napadu. Sada nešto efikasniji Puljani, koji su igrali bez Nerea Gržinića, nisu tako previše mogli smanjiti svoj minus, a u zadnju dionicu Kaštela ulazi s +23(72:49). U njoj su treneri obaju momčadi izašli s rezervnim snagama te se rezultat nije previše mijenjao – Pula je upisala 11.poraz u ligi.

Ante Božić imao je 18 poena i 4 skoka u porazu Pule, dok su uz njega dvoznamenkasti bili i David Ferenčić(14 poena) te Marin Đugum(12 poena). Dino Šipić i Aljoša Maras imali su 18 poena za Kaštelu, dok je fantastični Josip Glavinić, inače bivši igrač Pule 1981, imao 14 poena, 18 asistencija i 7 skokova.

Pula 1981 – Ribola Kaštela 67:90 (14:25, 16:21, 19:26, 18:18)

Pula 1981: Antić, Bulešić 4, Grašo 2, Gržinić 9, Percan, Božić 18, Ferenčić 14, Dasko 6, Travica 2, Đugum 12.

Ribola Kaštela: Pruže, Glavinić 14, Maras 18, Kujundžić 13, Marasović, Roso 12, Šipić 18, Biočić 2, Karanušić, Mandić 13.

Photo by: KK Pula 1981