Pula 1981 i Stoja nadjačali Istrauni na pripremama

14610893_1804997486443893_1587035466222996843_nIstrauni je u zadnja dva dana odigrao dvije pripremne utakmice sa svojim gradskim rivalima, Pulom 1981 i KK Stojom. Na njihovu žalost, morali su priznati poraz od obje momčadi.

Okršaj sa Stojom bio je prvi na rasporedu. Istrauni je dobro krenuo u prvom poluvremenu, gdje su na kraju druge dionice s osmjehom košarkaši Istraunia otišli u svlačionice. Drugo poluvrijeme ponudilo je drugu priču. Igrači Stoje podigli su svoju igru te su ubrzo prešli u vodstvo, koje je na kraju glasilo velikih +20, 79-59.

Sljedećeg dana košarkaši Istraunia su platili danak visokom tempu svojih priprema. Pula 1981 od početka je uzela inicijativu te je u nijednom trenutku nije ispustila. Već na poluvremenu je bilo uvjerljivih 50-31 za Pulu. Nakon predaha, nastavila je Pula povećavati svoje vodstvo nad umornim košarkašima Istraunia. Rezultat je na kraju stao na velikih 96-59.

No, svi znamo da su pripreme i službena natjecanja dva različita svijeta. Tek s ligom dolaze odgovori po pitanju snage klubova.

Istrauni – Stoja 59:79 (33-29)

Istrauni: Očašić 5, Gambar 3, Milivojević 5, Gnjidić 2, Sertić 7, Blažević 6, Šamija 7, Vitasović 10, Ivis 2, Mileta 12, Adrović.

Istrauni – Pula 1981 59:96 (18:26, 13:24, 9:23, 19:23)

Istrauni: Očašić, Gambar 3, Milivojević 14, Gnjidić 2, Sertić 7, Blažević 2, Šamija 10, Vitasović 3, Ivis 5, Mileta 13.

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija, Čakarić, Šoba, P.Grašo, Malagić, Božić, Vratarić, Rakić, Đugum.

Photo by: Istrauni Basketball facebook