Pula 1981 slavila protiv Portoroža na svom terenu

Pula 1981 vratila se pobjedama na pripremama za Prvu ligu.

U Domu Mate Parlova Puljani su ugostili slovenskog drugoligaša Portorož, a utakmica je bila specifična jer se igrala samo 30 minuta. Naime, gosti iz Slovenije su kasnili na ogled zbog prometa pa je dogoverena da se igraju tri umjesto četiri perioda igre od 10 minuta. U takvom skraćenom dvoboju igralo se vrlo izjednačeno, Pula je na odmoru imala minimalnu prednost, a na kraju ipak bila bolja u završnici te uspjela stići do pobjede rezultatom 61:59.

Kyron Anderson predvodio je Pulu do druge pobjede u pripremnom periodu s 16 poena, dok je još jedno ovoljetno pojačanje, Marko Dojkić, doprinio s 13 ubačaja. Miklavčić i Rožanc imali su 10 poena za poražene. Pulu 1981 sada čeka novi domaći ogled protiv Crikvenice sljedećeg utorka.

Pula 1981 – Portorož 61:59 (18:16, 22:23, 21:20)

Pula 1981: Dubroja 6, Malagić, Percan 9, Anderson 16, Rakić 2, Đugum 4, Božić 11, Dojkić 13.

Portorož: Katonar 7, Kaugič 8, Cvetičanin 2, Bajor 6, Klepač 9, Vac 5, Pačarič, Miklavčič 10, Rožanc 10, Pegan, Max 2.