Pula 1981 nastavlja gomilati poraze u Prvoj ligi

Podravac nije bio sretan za košarkaše Pule 1981.

Pula 1981 upisala je novi poraz u Prvoj košarkaškog ligi. Ovoga puta ga je nanio Podravac rezultatom 64-89. Utakmica je krenula dobro po Pulu – prva postava se sasvim dobro nosila s favoriziranim Podravcem te je nakon prve četvrtine rezultat bio 22-22. Međutim, od trenutka kada su krenule rotacije te kada je vidjelo dana izašla dubina gostujuće klupe, stvari su krenule nizbrdo po Pulu. Stvari su kulminirale sredinom četvrtine kada Podravac radi seriju 7-15 te na veliki odmor odlazi s +13, 34-47.

Nisu se stvari bitno popravile za domaćina početkom treće četvrtine. Božić, Anderson i Dojkić uspjeli su smanjiti prednost početkom četvrtine na -9 (40-49), ali to je bio posljedni pravi pokušaj Puležana da išta naprave u ovome susretu. Podravac do kraja četvrtine radi seriju 9-22 te neslužbeno stavlja točku na i ovome susretu. U zadnjoj četvrtini su priliku dobili igrači s dna klupa te su oni rutinski priveli utakmicu kraju.

Čak troje igrača je za Pulu 1981 susret završilo sa 16 koševa. To su redom Kyron Anderson, Marko Dojkić te Luka Božić. Kod Podravca su najbolji bili Julijan ZadravecDanijel Katavić s 18 koševa.

Pula 1981 – Podravac 64-89 (22-22, 12-25, 14-24, 16-18)

Pula 1981: Anderson 16, Božić 16, Dojkić 16, Dubroja 2Perdija 6, Blažević 6, Zvijerac 6, Malagić 0, Kondić
Podravac: Stefan Zadravec 14, Šiprak Julijan Zadravec 18, Katavić 18, Šestak 17, Maslić 5, Križić 2, Balatinec 4, Cestar 2