Pula 1981 na domaćem terenu svladala Crikvenicu

Pula 1981 jučer je u zaostaloj utakmici 18.kola A-2 lige Zapad svladala Crikvenicu s 86:77 te došla do 12. pobjede u prvenstvu koja im ostavlja još nade u borbu za drugo mjesto u ligi.

Puležani i njihovi gosti vodili su vrlo izjednačenu bitku na terenu. Nakon prve četvrtine koja je završila u egalu, Pula se ipak uspjela dokopati +5 prednosti uoči odlaska na predah ponajviše zahvaljujući dvojcu Ante Božić-Marin Đugum koji je dominirao u reketu. No Crikvenica nije dala domaćinima da se previše odvoje te se tokom većeg dijela utakmice uspjela održavati na pristojnoj razlici.  Ipak +7 uoči posljednje četvrtine i pogotovo odlazak na dvoznamenkastu prednost u njoj prelomio je utakmicu na stranu Pule čiji igrač Petar Grašo ne griješi na slobodnim bacanjima kada su Kirci pokušali vratiti se u egal u zadnjim minutama.

Ante Božić bio je odličan za slavljenike s 21 poenom, dok je Matija Bilalović bio prvo ime gostiju s 23 ubačaja. Nova iskušenja klubove čekaju već ovaj vikend.

Pula 1981 – Crikvenica 86:77 (23:23, 20:15, 23:21, 20:18)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 6, Čakarić, Malagić, P.Grašo 11, F.Gržinić 15, A.Grašo 2, Božić 21, Kondić, Rakić 13, Đugum 18; trener: Mezulić.

Crikvenica: Modić 9, Bilalović 23, Car, Maruna 18, Komadina 3, Šamanić 18, I.Benić, Maričić, M.Benić 6; trener: Oštrić.