Pula 1981 još nije našla lijek za gradskog rivala Stoju

stoja-03Košarkaši Stoje i treći su put od početka nove sezone svladali gradskog rivala Pulu 1981. Nakon pobjeda u finalu Kupa Krešimira Ćosića za Istarsku županiju te pobjede na Memorijalu Joža Sever, sinoć su u susretu 2. kola A2 lige Zapad slavili rezultatom 78:69.

Susret je krenuo u malo sporijem ritmu, gdje je ekipama trebalo vremena da se nađu sa svojim šutom. Do kraja prve četvrtine, nijedna momčad se nije uspjela odvojiti te tako prva dionica igre završila minimalnim vodstvom Stoje 14-13. U nastavku susreta nastavili su igrači Stoje graditi svoju prednost, koja je na kraju druge dionice iznosila +6, 34-28.

Početak treće četvrtine donio nam je bijeg Stoje na velikih +10, ali Puležani su se na vrijeme pribrali te su uspjeli do u zadnjim minutama treće četvrtine doći na samo -1. U zadnjih deset minuta igre, izabranici trenera Mezulića su ubacili u brzinu više te su pobjegli Stoji na +4. Stoja uzvraća s dvije trice da bi se onda u igru upleo sudac Šverko sa svojom kontroverznom odlukom.

Isključuje trenera Mezulića zbog malog prigovora  “mislim da je nagazio“. Za neke to je bio početak poraza Pule 1981.

Nakon serije pogođenih slobodnih bacanja domaćih te izlaska Božića, Petra Graše i Marina Đuguma zbog pete osobne vremena za povratak u utakmicu više nije bilo. Stoja rutinirano odigrava posljednje dvije minute, dok Puležani također koncentrirano privode utakmicu kraju pokušavajući održati razliku što manjom, za konačnih -9.

Centar Pula 1981, Ante Božić, imao je puno toga za reći poslije utakmice : “Susret je bio okarakteriziran, u najmanju ruku iritantnim suđenjem, što, koliko čujem od domaćih suigrača, nije novost kad je u pitanju sudac Šverko iz Rijeke, koji nam je dosudio čak 3 tehničke pogreške, što je u ovakvoj utakmici definitivno previše za uzeti 2 boda. Dodajmo svakako tome i ozljede dvojice naših glavnih vanjskih igrača. Bila je dobra borba s obje strane, pohvalio bi malog Ćosića koji je odigrao odličnu utakmicu. Spori protok lopte i neiskustvo kod mlađih igrača su na kraju presudili, trebamo izvući pouke i već sljedeće kolo upisati pobjedu”.

Kod Stoje najefikasniji su bili Premasunac s 21 i Pajković sa 17 koševa, a za Pulu 1981 po 14 koševa ubacili su Grašo i Đugum.

U narednom kolu Stoja stoja igra protiv Kastva dok Pula 1981 dočekuje Ghia Staff.

Stoja – Pula 1981 78:69 (14:13, 20:15, 16:21, 28:20)

STOJA: Budisavljević, Gustovarac, Bulešić 9, Dasko 8(1), Ivanković, Martinović 8(2), Tumpić 11, Sošić, Lešić 4, Pajković 17(2), Krivokuća, Premasunac 21(2). trener: Vladimir Korošec.

PULA 1981: Sijamhodžić 5, Zvijerac, Čakarić, Šoba 4, Grašo 14(1), Kondić, Ćosić 12(3), Božić 8, Milohanović, Kajtazović, Rakić 10(1), Đugum 14; trener: Mezulić.