Pula 1981 deklasirala Belišće na Pattinaggiu

Pula 1981 je jučer u svom petom susretu u kvalifikacijskoj ligi dočekala Belišće te slavljem 96:75 došla do druge pobjede u natjecanju.

Gosti su krenuli nešto bolje u ogled: vodili 7:4 nakon prve četiri minute, a nakon 7 minuta došli i do 15:8 vodstva. No serijom 9-0 Puljani okreće prednost na svoju stranu da bi četvrtina na kraju ipak završila u egalu(19:19). Kao i u prvoj, Belišće je dominiralo prvom polovicom druge dionice te do 15. minute razvilo +9 vodstvo. No Puljani ponovno pokazuje karakter te se na krilima standardno sjajnog napadačkog dua Rakić-Božić vraćaju u susret te dolaze na -3 uoči odlaska na predah.

A tek u drugom poluvremenu Pula pokazuje svoju punu kvalitetu. Početnih 5 minuta igralo se koš za koš, no onda se domaćini počinju odvajati. Rakić, Bulešić i Đugum završavaju treću četvrtinu s 5 pogođenih šuteva bez promašaja i tako vode svoju momčad na 74:65 uoči posljednjeg dijela utakmice. A u toj završnoj dionici Pula je brzo došla na dvoznamenkastu prednost te ostavila tako Belišće bez ikakvih nada. Ante Božić je nastavio trpati protivnički koš te su domaćini predvođeni svojim odličnim centrom došli na kraju do uvjerljive +21 pobjede.

U pobjedi svoje momčadi Ante Božić pružio je dominantnu partiju u kojoj je ostvario 28 poena, 7 skokova i 4 ukradene lopte. Izvanredni su bili i njegovi suigrači: Dino Rakić zabio je 21 poen i dodao 5 skokova, Nino Dasko imao je odličan all-round učinak od 14 poena, 8 asistencija i 6 skokova dok je Marin Đugum imao 14 poena i 5 skokova. Belišće je predvodio Antonio Bičvić sa 17 poena.

Pula sad uz uračunate pobjedu i poraz protiv Šanca u A-2 ligi ima 3-4 omjer te drži peto mjesto u ligi. Sljedeća utakmica čeka ih već u srijedu, 12.4. u gostima kod Rudeša.

Pula 1981 – Belišće 96:75 (19:19, 23:26, 32:20, 22:10)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija, Čakarić, Bulešić 6, P.Grašo, F.Gržinić 9, A.Grašo 2, Božić 28, Ferenčić 2, Dasko 14, Rakić 21, Đugum 14; trener: Mezulić.

Belišće: Cerjak, Soldo 16, Vidaković 4, Bičvić 17, Markota 2, Nađ, Preglej 16, Šarić 7, Boras 13, Ćuzić; trener: Katalenić.