Prva ženska liga: Pula ispustila pobjedu na startu prvenstva

Napokon smo dočekali prvo kolo Prve ženske košarkaške lige koje nam nije ponudilo previše neizvjesnosti, osim susreta koji nas najviše zanima.

Bio je to izjednačen susret od samog početka, no Pula je uspjela prvu četvrtinu zaključiti s prednošću 27:22 zahvaljujući dominaciji pod košem i par trica. Činilo se da bi Puljanke mogle presjeći susret u drugoj dionici: Zadranke su teško dolazile do poena, dok su domaće igračice poluvrijeme zaključile serijom 14-0 i tako s +17 otišla na odmor. No vođene povratnicom u svoje redove, Anom Vrsaljko, Zadar se vraća te 5 minuta do kraja susreta dolazi i u prvo vodstvo(66:65) nakon početne četvrtine. Gošće su uspjele iskoristiti taj moment i preciznim slobodnim bacanjima doći na kraju do slavlja 81:75.

Igračice Ivana Đukića predvodila je u nesretnom porazu Maja Ramljak s 14 poena i 10 skokova, dok su Lea Hajdin i Anja Perko dodale po 12 koševa. Ana Vrsaljko i Nina Dedić s 22 poena vodile su Zadar do velikog preokreta. Sljedeće kolo Puljanke će tražiti iskupljenje na gostovanju kod zagrebačke Dubrave.

Trešnjevka 2009 u svakom smislu riječi je potopila Brod na Savi sa 61 košem razlike (113-52). Prvo ime susreta je bila Karla Erjavec (26 koševa), ali treba spomenuti i Josipu Pavić (16 koševa, 11 skokova) te Martu Savić (18 koševa). Kod Broda na Savi se istaknula Ella Đukić s 21 postignutim košem. Podravac je na sličan način dobio Dubravu BLC(107:40), a vođena s 16 poena Petre Šimunić. Pojačanje iz američkog sveučilišta, Anamaria Škaro, s 18 ubačaja predvodila je Split do 80:63 slavlja nad domaćom Požegom kojoj nije pomoglo ni 24 poena Kristine Soldo. Četverostruki prvak Medvešćak trijumfalno je krenuo i u novu sezonu pobjedom 88:68 protiv Šibenika. Patricija Bura ugradila je 15 poena u pobjedu domaćih, dok je Sara Borić imala 19 poena za poražene.

Trešnjevka 2009 – Brod na Savi 113:52

Podravac – Dubrava BLC 107:40

Pula Črnja Tours – Zadar 75:81

Požega – Split 63:80

Medveščak – Šibenik 88:68

Slobodna: Ragusa

Photo by: HKS-Marin Sušić