Prva liga: Pula jedina izvukla živu glavu u novome kolu

Prva hrvatska liga nije bila najsretnija za naše predstavnike.

Karlovac Šanac – Agrodalm

Krenimo s istoka. Karlovčani nisu uspjeli prirediti senzaciju te srušiti jednog od najboljih klubova Prve hrvatske lige, Agrodalm, koji ih je nadigrao rezultatom 83-90. Sam rezultat po sebi ne tjera strah u kosti, ali treba znati da je Karlovac svoj poraz ublažio u zadnjoj četvrtini (31-22) te da je prije toga prednost Agrodalma znala dolaziti i do okruglih, ali ružnih -20. Činjenica je da je Karlovac za ovaj susret mogao računati na samo pet igrača koji su mogli pružiti otpor Agrodalmu (klupa je kombiniranim snagama ubacila točno 0 koševa). Matija Češković je susret završio s 24 koša, dok je u pobjedničkim redovima Mijić ubacio 25 koševa.

Bosco – Kvarner 2010

Kvarner 2010 nakon Gorice je naletio na itekako raspoloženi Bosco koji nije imao namjeru prepustiti pobjedu riječkim košarkašima. Međutim, izabranici trenera Mancea nisu došli na izlet u Zagreb te su u utakmicu ušli muški što se jasno da iščitati iz kreiranog vodstva sredinom četvrtine (13-19). međutim, prednost se istopila do kraja četvrtine (20-19), da bi se u nastavku susreta pretvorila i u zaostatak. Međutim, svi koji su očekivali bijeg Bosca su se razočarali jer Kvarner nije posustsjao. Štoviše, prijetio je konstantno, ali nikako nije uspijevao ući u egal s domaćinom. U istome tempu odigrana je i naredna četvrtina, ali veliko trošenje glavnih vedeta Kvarnera trebalo je doći na naplatu. I došlo je u zadnjih deset minuta u kojih su domaći igrači riješili susret nakon što Kvarneraši nisu uspjeli pogoditi koš prvih pet minuta četvrtine. Tu je susretu bio kraj te je tako Bosco utakmicu mirno priveo kraju te uzeo konačnu pobjedu rezultatom 77-66. Mate Vucić opet je odradio svoj posao pod koševima (21 koš, 11 skokova), ali to nije bilo dovoljno. S druge strane je Tušek imao isto 21 koš, ali svjetla pozornice mu je ukrao Ljubičić s čak 19 skokova.

Gorica – Istrauni

Istrauni se našao na krivoj strani parketa u novome kolu Prve hrvatske lige s obzirom da mu je raspored namijenio Goricu. Nadigrani u svakom segmentu igre, igrači Istraunija nisu imali šanse protiv Sesarove mašine koja je rutinski odradilo još jednu utakmicu u Prvoj hrvatskoj ligi (95-63). Ovaj opis je sažet, ali brojke i omjeri govore sve u svoje ime (28-16 asistencije, 34-30 skokova, 16-29 izgubljene lopte). Nećemo stavljati još soli na ranu. Petrović za Goricu te Andabaka za Istrauni su susret završili s 18 koševa.

Pula – Grafičar

Došli smo tako i do jedine pobjede naših predstavnika ovoga vikenda u ligi. Pula je u trileru kola uspjela srušiti Grafičar rezultatom 67-68 u gostima. Domaćin je puno bolje otvorio susret te je iskoristio činjenicu da je Pavić mogao računati na samo šest igrača. Nakon prve četvrtine se činilo da su stvari prerano krenule nizbrdo po Pulu (25-11), ali u drugoj četvrtini su se gosti uspjeli približiti domaćinu nakon odlične igre Blaževića te nekoliko preinaka u obrani (35-29). U drugome poluvremenu Pula se nastavila dizati, možemo reći da je nalazila energiju iz još nama nepoznatih izvora. Grafičar nije imao odgovora na to te je Pula ubrzo i zasluženo preuzela vodstvo pred zadnju četvrtinu (51-53). Počelo se igrati koš za košem te je očekivano utakmica čekala do zadnje minute da bude razriješena.

Kod rezultata 67-67 Anderson pogađa jedno svoje bacanje te tako u zadnjim sekundama daje priliku Grafičarima da uzmu pobjedu, ali Pavićeva obrana odradila je svoj posao te tako momčadi donijela prvu pobjedu ove sezone!

Anderson je susret završio s 22 koša, dok je kod Grafičara Matija Novak ubacio 14 koševa.

Šanac Karlovac – Agrodalm 83:90 (19:27, 14:16, 19:25, 31:22)

Šanac: Požar, Josipović 16, Panjević 12, Lipak, Mileta 10, Mataković, Škrtić, Kraljić 22, Beber, Češković 23.
Agrodalm: Mijić 25, Gržinić 15, Salopek, Matić 9, Ribarić 16, Ceraj, Lončar, Žužul 8, Jelenić, Baran 17.

Grafičar – Pula 1981 67:68 (25:11, 10:18, 16:24, 16:15)

Grafičar: Nakić 3, Mat.Novak 14, Petrović 7, Štefan 11, Šamarija 10, Mar.Novak, Koljnrekaj, Prpović 8, Siladić, Man.Novak 5, Poljak 9
Pula 1981: Perdija 12, Kondić, Blažević 17, Anderson 22, Božić, Dojkić 10, Đugum 7

Bosco – Kvarner 77-66 (20-19, 23-20, 13-15, 21-12)

Bosco: Tušek 21, Božić 5, Bubalo 9, Milatić 13, Perković 10, Jošić, Viduka, Biloš, Antolić, Ljubičić 15, Jularić 4
Kvarner 2010: Vucić 21, Kučan 19, Odak 2, Delpin 13, Krstinić 4, Šamanić 5, Ferenčić, Šibenik, Cvitković, Marinčić. Krstić.

Gorica – Istrauni 95-63 (21-12, 25-19, 24-11, 25-21)

Gorica: Majcunić 15, Jukić, Mikolaš, Petrović 18, Prgomet 8, Mašić 11, Šipušić, Penić 3, Papac 9, Baković 8, Ćubela 16, Mikšić
Istrauni: Ćosić, Bilalović 5, Milekić 12, Milivojević, Andabaka 18, Šamija 15, Ivis, Šljuka 3, Brzica 4, Šimović 6