Pregled Premijer lige: Ne može Sarajlija sam, kao što ni Maligani ne mogu igrati za Alkar

Sve se jasnije mogu vidjeti momčadi koje će se boriti za doigravanje ili za opstanak u ligi.

Vrijednosnice bacile Jazine u provaliju

Bila je ovo ključna utakmica za obje ekipe. Osijek si nije mogao dopustiti nastavak gubitničkoga niza zbog svojih rastućih ambicija, dok si Jazine to nisu mogle dopustiti jer bi to značilo da bi već na samome početku bile bačene u nemilosrdna razmišljanja o opstanku u ligi. Prvu četvrtinu su obilježile serije s obje strane. Osijek je krenuo u susret na krilima Joisa koji je inicirao prvu veliku seriju na ovoj utakmici (8-2), ali ubrzo su Jazine uzvratile istom mjerom predvođene svojim Amerikancom, Woodsom (10-12). Do kraja četvrtine se igralo koš za košem te je Osijek na kratki odmor otšao s pola koša prednosti (20-19). U drugoj četvrtini polako je vidjelo počela izlaziti kvaliteta Vrijednosnica koje su predvođene Krajinom i Joisom pobjegle do odlaska u svlačionice na +7 (38-31). Činilo se tada da Jazine već po običaju počinju posustajat za svojim protivnikom, a ta teza dobila je na težini u trećoj četvrtini u kojoj je Osijek uspio doći i do prve dvoznamenkaste prednosti na susretu koju je držao bez većih problema do kraja četvrtine (56-46).

Na sreću svih gledatelja, tu nije bio kraj utakmice. Povratak Jazina su izrežirali Goran Fodor i Mirza Sarajlija koje su iskoristile opuštanje Osijeka svoj šuterski ritam da u zadnju minutu susreta uđu  s pola koša prednosti (62-63). Međutim, Osijeku se tada ukazuje isti onaj Mirza Sarajlija koji je vratio Jazine u igru. Nakon koša Markulina (64-63), pojačanje Jazine promašuje slobodna bacanja što kažnjava Boban tricom, a kada se Slovenac htio iskupiti i spasiti stvari u zadnjim sekundama, gubi ključnu loptu.

Do pobjede rezultatom 67-63 je Osiječane vodio Jois sa 16 koševa i sedam skokova, dok je Taylor pridodao 14 koševa. Kod Jazina je Woods imao 17 koševa, dok je Sarajlija susret završio s 10 koševa.

Izjave kola

“Novoj Upravi sam ponudio svoju ostavku, dao mandat na raspolaganje i sada je na njima da odluče što i kako žele dalje”. Kujundžić se nakon vrijeđanja od strane Maligana i loše igre protiv Zaboka  odlučio na častan potez.

Od pobjede još me više veseli što je sve prošlo bez iti jedne mrlje i stvarno moram pohvaliti naše navijače za to. Ono što me žalosti jest da smo u srijedu svjedočili nasiljuu Šibeniku. Nebitno čije je nasilje, šibensko, splitsko ili zadarsko, ali tužno je da ljudi iz Dalmacije ne mogu otići na neku utakmicu u susjedni grad bez straha da mu neko razbije auto ili, ne daj Bože, doživi neku drugu, još goru nesreću.” Unatoč pobjedi, Anzulović je imao veliku želju da u prvi plan stavi jednu drugu društvenu tematiku.

“Molim vas napišite da je ovo pobjeda za Igora Anakovića.” Ivan Mileković je imao posebnu želju za novinare Šibenskog portala.

Ivica Skelin nije čovjek od izlika. Pogotovo ne ako je ona umor: “Ma kakvi, onaj tko ne može igrati dvije utakmice tjedno, neka se ostavi ozbiljne košarke i uhvati nekog drugog posla.”

MVP kola – Nik Slavica (56)

Da ste pitali ljude na ulici jesu li primjetili da se nedavno Cedeviti pridružio Nik “Tatum slayer” Slavica, velika bi većina ljudi rekla da nije. Ipak se dosad Slavica nije uspio istaknuti u velikoj konkurenciji na svojoj poziciji. Međutim, ključna riječ u svemu tome je dosad. Slavica je preuzeo u svoje ruke utakmicu protiv slabašnog Zagreba koji je odlučio odmarati Junakovića te ih je blago rečeno, masakrirao. Utrpao je Mravima nevjerojatnih 47 koševa kojima je još uspio pridodati 16 skokova i točno jednu asistenciju. Nik se tako polako zagrijava te pokazuje Zdovcu da itekako može računati na njega kada ga se sjeti.