Pregled Premijer lige: Drugo kolo postavilo je previsoko letvicu

Jazine su zabile 36 koševa u cijeloj utakmici Premijer lige. Ozbiljan sam, ne pokušavam vas clickbejtati.

Junaković se napokon dokopao pobjede. Mislim, Zagreb

Zagreb – Alkar

Vjerovali smo da Zabok može zapapriti Zadru. Bili smo u krivu. Vjerovali smo da Jazine mogu zabiti više od 36 koševa u cijeloj utakmici. Opet smo bili u krivu. Međutim, vjerovali smo i da nam utakmica Zagreba i Alkara može ponuditi bespoštednu borbu i nismo se prevarili (napokon). Iz te borbe kao pobjednik je izašao Zagreb (81-75), ali krenimo od početka.

Iako su Sinjani bolje otvorili susret (2-6), nije dugo trebalo čekati na odgovor Zagreba, točnije Martina Junakovića. Šibenski razigravač vratio je svoju momčad u egal, a potom joj je zajedno s Šangom donio i vodstvo koje je do kraja četvrtine uspjelo narasti do velikih +9 (25-16). Alkar je strpljivo čekao svoju priliku koju je i dočekao sredinom druge četvrtine kada Zagrebu staje šut za tri koša te se serijom 6-0 vraćaju u ravnopravnu borbu s Mravima (32-33). Do kraja dionice se igralo koš za košem, a spretniji su bili gosti koji su predvođeni DaJuanom Grafom na veliki odmor otišli s +3, 38-41.

Treća četvrtina ponudila nam je mnoštvo uzbuđenja. Prvo je Alkar pobjegao na velikih +8 te kada se činilo da će dalmatinski sastav napokon prelomiti utakmicu, na scenu stupa, tko drugi nego Martin Junaković. Šibenski razigravač uspio je udahnuti život u ofenzivu svoje momčadi, što je rezultiralo serijom od 14-0 kojom je Zagreb povratio svoje izgubljeno vodstvo iz prvog poluvremena (54-48). No, bez adekvatne pomoći suigrača, bilo je samo pitanje vremena kada će se Alkar vratiti u utakmicu. To se događa pred sam kraj dionice kada Alkar koševima Prolete i Svaline uzima minimimalno vodstvo pred zadnju četvrtinu (56-58). Zadnja četvrtina počela je kao i svaka druga Zagrebova četvrtina – Junaković se napunio energijom te je uz pomoć Palokaja katapultirao svoju momčad na +8, 71-63. Nije tu stao Šibenčanin koji je ubrzo svoju momčad odveo i na dvoznamenkastu prednost nekoliko minuta prije kraja (79-68). Igrači Alkara mogli su samo slegnuti ramena jer su znali da je utakmica tu bila riješena.

Junaković je došao nadomak triple-double učinka u ovome susretu – 33 koša, 8 skokova, 12 asistencija. Ovoga puta je imao i dobru podršku u Radošu (18 koševa) i Šangu (15 koševa) koji je odigrao svih 40 minuta! Kod Alkara je svoje u napadu odradio Dajuan Graf (18 koševa) koji je isto odradio svih 40 minuta na terenu.

Moramo priznati i da se odlična košarka igrala na Mavrincima, ali o toj utakmici možete više pročitati ovdje.

Izjave kola

Imali smo čak 21 izgubljenu loptu. Što komentirati poslije toga?” kazao je Neven Plantak nakon trećeg uzastopnog poraza Jazina.

Sljedeća utakmica s Cedevitom će nam biti svojevrsna priprema za utakmicu protiv Ribole Kaštela koja dolazi nakon nje.” Nikola Garma nema vremena za slavlje svoje prve trenerske pobjede.”

“Poruka je mlađima da se moraju izboriti za minutažu i učiniti sve da ne dođemo s 40 razlike na 20 u trenu.” Čini se da Ivica Skelin nije vidio dovoljno žara u igri svojih mladih nada.

MVP kola – Martin Junaković (36)

Jeste li uopće sumnjali? Ovoga puta je Junaković došao na korak do triple-double učinka: 33 koša, 8 skokova te 12 asistencija. Naravno, Alkar nije imao odgovora na još jednu Junakovićevu eksploziju što je u kombinaciji s probuđenim Zagrebovim suigračima rezultiralo drugim uzastopnim porazom sinjskog prvoligaša. U ovome trenutku Junaković je najbolji strijelac lige (32 koša u prosjeku!), najbolji asistent lige (8,3 asistencija u prosjeku) te najbolji kradljivac lopti u ligi (3 ukradene lopte u prosjeku). Treba li uopće napominjati činjenicu da predvodi Zagreb u svim statstičkim kategorijama? Zabavnije je napomenuti da je u ovom kolu Junaković zabio sam tri koša manje od cijele momčadi Jazina.