Pregled NBA lige: LeBron nastavlja pisati povijest

LeBron James navikao nas je već na fenomenalne izvedbe. Zato je i njegova standardno dobra sezona pomalo u sjeni Westbrookove,Hardenove i nekih drugih. No Jamesa to nije spriječilo da se nastavi upisivati u povijesne knjige NBA-a. Prvo je u pobjedi nad bivšim klubom Miamijem prestigao Elvina Hayesa na listi najboljih strijelaca u NBA-u i tako postao 9. svih vremena. A nakon izvanredne partije protiv Charlottea(44 poena,10 asistencija i 9 skokova) postao je prvi košarkaš u NBA-u koji je u svojoj karijeri uspio sjediniti 27000 poena, 7000 skokova i 7000 asistencija. James, igrač tjedna na Istoku, s ovim povijesnim brojkama nastavlja voditi svoj Cleveland(17-5) koji suvereno vlada Istokom, a u dominantnim pobjedama, poput one protiv Knicksa, Cavsi nalaze vremena i za zabavu.

Memphis Grizzlies(17-8) trenutačno iza Houston Rocketsa imaju najduži niz pobjeda u ligi. 6 slavlja zaredom imaju momci iz grada bluesa, a sve to bez bez njihovog playmakera i čovjeka s najunosnijim NBA ugovorom ikad, Mikea Conleya. Grizzliesi s novim, debitantskom NBA trenerom Davidom Fizdaleom i dalje njeguju obrambeni grit ´n´ grind sistem, a to se i dokazuje u tome da su prva obrana lige. A na obje strane terena u odsustvu Conleya posebno se istaknuo Marc Gasol. Mlađi od braće Gasol upisao je triple-double protiv Pelicansa prošli ponedjeljak, dok je Blazersima ubacio svoj season-high od 36 poena. Memphis je uzeo skalp i Warriorsima u subotu te im nanio četvrti poraz sezone. Sam Gasol imao je u tjednu 27.3 poena, 10 skokova, 5.3 asista i 1.5 blokada što mu je donijelo titulu igrača tjedna na Zapadu.

HRVATI U NBA-u

Bojan Bogdanović nastavlja puniti mreže protivnika. U proteklih tjedan dana imao je prosjek od 15.3 poena, a najbolju partiju imao je u porazu od Spursa kada je ubacio 20 poena. Dario Šarić je s 76ersima odigrao tri ogleda u prošlih 7 dana. U prva dva bio je odličan- 17 poena i 7 skokova protiv Memphisa i 13 poena i 5 skokova u pobjedi protiv Pelicansa. U nedjeljnoj utakmici protiv Detroita i šestoj pobjedi Sixersa ove sezone bio je ipak slabiji- imao je 4 poena i 3 asistencije.

Mario Hezonja i dalje ima malu minutažu koju je iskoristio za tek 7 poena prošli tjedan pa se počelo pričati o njegovu preseljenju u drugu, D-ligašku ekipu Orlanda ili pak tradeu Marija u neki drugi tim.

Razmišljali smo o tome. Bit će nam i dalje na oku, pazit ćemo ga, no za nikoga nije dobro da dugo bude izvan rotacije, pogotovo kad postoji D-liga. Ni za Marija, ni za nas- rekao je trener Orlanda Frank Vogel o slanju Hezonje u D-ligu.

Damjan Rudež je nešto bolje iskoristio minute u tri ogleda Orlanda.U porazu od Charlottea zabio je 9 poena za 8 minuta dok se u još jednom susretu upisao u strijelce(3 poena). Dragan Bender dobio je odličnu minutažu od 28 minuta protiv Utaha, no slabašno je iskoristio za tek 3 poena i isto toliko skokova. U ostalim utakmicama u 19 minuta samo jednom se upisao u strijelce (2 poena). Ivica Zubac odigrao je 5 minuta u porazu od Rocketsa za Lakerse prošli tjedan te imao 2 poena, dok je sinoć protiv Kingsa dobio dvije minute te završio bez učinka. Justin Hamilton bio je izvan rotacije u Netsima posljednje dvije utakmice, a u jednoj odigranoj utakmici imao je 2 poena i 2 skoka.