Pregled NBA lige: G.S. niže pobjede; triple-double Westbrook

curry-i-durantGolden State Warriorsi(16-2) počeli su izgledati onako kako su se svi bojali na početku sezone. Trenutno su na nizu od 12 pobjeda, a njihova velika trojka(Durant, Curry i Thompson) savršeno se nadopunjuje i raspoređuje u napadu. Kao i cijela momčad, a to su i potkrijepili s 47 asistencija protiv Lakersa čime su srušili rekord franšize. U proteklih 7 dana Warriorsi su ostvarili 4 pobjede, a vodio ih je Kevin Durant s 24.8 poena, 8.3 skoka, 6.3 asistencije i 2.75 blokade. Te brojke donijele su mu i titulu igrača tjedna na Zapadu.

Russell Westbrook prije početka sezone bio je jedan od glavnih kandidata za MVP-a, a to sada potvrđuje i svojim igrama. Jučer je u pobjedi Oklahome(11-8) protiv Knicksa ugradio osmi triple-double sezone, a trenutačno ih bilježi 3 ogleda zaredom. Nevjerojatno zvuči činjenica da je Westbrook trenutno i na triple-double prosjeku te je jedini kojemu je to uspjelo više od 5 utakmica od početka sezona zajedno uz legende igre – Magic Johnsona i Oscara Robertsona. Točnije, Russ ostvaruje 30.9 poena, 10.3 skoka i 11.3 asistencije po utakmici. Ono za što će se Westbrook morati dodatno potruditi jest da poradi na smanjenju gubitka nekih bitni lopti u napadu te povremenoj pogubljenosti u obrani kao što mu se događalo u ključnim trenucima u porazu od Lakersa, ne bi li njegova momčad ipak imala bolje rezultate.

Clevelandov Kevin Love gotovo je nadmašio četvrtinu Klaya Thompsona od prije dvije sezone kada je bek Warriorsa Kingsima u 12 minuta utrpao 38 poena. Love je zabio 34 poena u prvoj četvrtini protiv Portlanda uz 8 trica, da bi na kraju završio s 40 ubačaja. I ostatak tjedna Love je bio iznimno raspoložen (ukupno 30.7 poena i 9.7 skokova) pa ne čudi njegovo proglašenje za igrača tjedna u Istočnoj konferenciji. Prvo mu je to tjedno proglašenje od dolaska u Cavse pa se čini da se Kevin konačno uklopio u Big 3 s LeBronom i Irvingom. Cleveland(13-2) i dalje predvodi Istok, a Golden State je preuzeo vodstvo na Zapadu nakon dvaju uzastopnih poraza L.A. Clippersa (14-4).

HRVATI U NBA-u

Brooklyn Netsi nastavljaju s porazima, ali Bojan Bogdanović i prošli je tjedan bilježio solidne brojke- imao je 11.7 poena i 3.4 skoka. Dario Šarić nije briljirao za Sixerse, ali može biti zadovoljan sa svojim solidnim all-round brojkama od 6,3 poena, 5 skokova i 3 asista. Damjan Rudež i Mario Hezonja dobili su poneke minute za Orlando prošli tjedan, no nisu ostvarili gotovo nikakve učinke( Rudež 0, Hezonja 3 poena), ali ipak izdvojimo tračak pozitivnog od Hezonje ove sezone.

Sunsi su odigrali tek dvije utakmice u zadnjih 7 dana, a Dragan Bender imao je kratak, ali sladak učinak protiv Orlanda od 3 poena, 4 skoka i 2 blokade, dok je protiv Denvera imao tek 1 skok. Ivica Zubac vratio se u D-ligašku momčad Lakersa gdje bilježi vrlo dobre partije, dok je Justin Hamilton imao tjedni prosjek od 4 poena i 4 skoka.