Pregled Eurokupa: Gran Canaria dominira, odlični Popović

ecup7days-insideZavršeno je drugo kolo Eurokupa, u kojem smo mogli svjedočiti iznenađujućim porazima Cedevite i Himkia

U grupi A, Gran Canaria nastavila je svoju dominaciju u Eurokupu. Ovoga puta na krivoj strani se našao Novgorod, Na terenu je igrala samo momčad Canarie, koja je vodila od prve do zadnje minute susreta te je na kraju bez ikakvih problema uzela drugu pobjedu u skupini s 106-80. Kyle Kuric s 20 koševa bio je prvo ime susreta. Njegova desna ruka na terenu je bio Eulis Baez, koji je postigao 19 koševa. U ruskim redovima se istaknuo Deandre Kane s 21 košem i 8 asistencija.

O porazu Cedevite protiv litavskog predstavnika možete pročitati ovdje.

U grupi B ALBA je je očekivano svladala Dominion u Bilbau s 85-77. Košarkaši ALBE su masakrirali Španjolce svojim šutom za 3 poena, pogodivši 12 trica ( 52%). U drugom susretu Fuenlabrada obranila je domaći teren protiv Himkia, dobivši ih 89-85. Krenuli su domaćini furiozno u prvoj četvrtini dobivši je 24-14. Rusi su se vratili u drugoj dionici igre, ali nisu uspjeli vratiti rezultat na svoju stranu. Sama utakmica odlučena je u zadnjim minutama susreta, gdje je Himkiu na naplatu došlo mnoštvo osobnih pogrešaka  (28!). Španjolce je predvodio hrvatski majstor Marko Popović, koji je zabio 22 koša te tokom utakmice nije promašio nijedno slobodno bacanje (9/9). Kod gubitnika Sergey Monya ubacio je 18 koševa, kojima je uspio pridodati 6 skokova.

U grupi C Budućnost se nije najbolje provela protiv Unicaje, koja im je prepustila jedino zadnju dionicu igre (14-12). U ostale tri napravili su dostatnu prednost nad Crnogorcima, za konačnu pobjedu 86-62. Jamar Smith je bio prvo ime Unicaje s 19 koševa, dok je drugi Amerikanac, Marcus Williams, s 13 koševa bio najbolji iz redova Budućnosti. Bayern je uspio izvući pobjedu protiv Murcie na svojem terenu, 92-84. Trica je bila njihovo glavno oružje. Pogodili su 60% svojih ubačaja iza linije za tri poena (13/22). Vladimir Lucić je ubacio bez promašaja iz igre 19 koševa, dok je kod Murcie dominirao Facundo Campazzo, koji je ubilježio double-double, 20 koševa+12 asistencija.

U zadnjoj grupi Hapoel je predvođen bivšom NBA zvijezdom, Amare Stoudemireom nanio poraz Valenciji, 81-77. Vodio je Hapoel protiv favoriziranih domaćina tri četvrtine, da bi se onda u zadnjih 10 minuta utakmice dogodilo čak 8 promjena vodstva. No u zadnjoj minuti je za Izraelce iskočio Jerome Dyson, koji je prvo pogodio polaganje, a onda i slobodno bacanje za konačnu pobjedu. Dyson je susret završio sa 17 poena, dok je Stoudemire ubacio 10 koševa te je još uhvatio 10 skokova. Slovenska Olimpija je morala priznati poraz protiv Ulma, koji nije ispustio prednost domaćeg terena za uzeti pojedu s rezultatom, 87-82. Visoko krilo Raymar Morgan vodio je Ulm do pobjede s 16 koševa. Brandon Jefferson imao je odličnu šutersku večer, zabivši domaćinima čak 26 koševa, ali nažalost to nije bilo dovoljno da doma ode s pobjedom.