Pregled Druge lige Zapad: Stoja se digla iz mrtvih, Kastav i Labin nastavljaju nizati pobjede

Pravo malo ludilo nam je priredilo šesto kolo.

Istrauni II – Stoja

Stoja je napokon našla svoju žrtvu ove sezone. Druga momčad Istraunija morala je u napetoj završnici priznati poraz rezultatom 77-78. Odlično je izgledala Stoja u prvome poluvremenu u kojem je pokazala boljem igru od krnje momčadi Istraunija (36-43). Međutim, Kristijan Andabaka nije htio samo tako olako prepustiti pobjedu gradskim rivalima te u nastavku utakmice sužava razliku između dvaju protivnika te već krajem treće četvrtine dolati na samo -1, 53-54. U zadnjioj četvrtini su se obje strane odlučile za totalnu ofenzivu u kojoj je bila uspješnija i sretnija Stoja. Zašto sretnija? Istrauni jer u zadnjim sekundama imao šut za pobjedu, ali on ipak nije našao svoju željenu metu. Fenomenalan je bio Gustovarac s 28 postignutih koševa, dok je kod Istraunija Andabaka imao 37.

Jadranka – Rovinj

Ništa nije vječno, tako ni pobjednički niz Rovinja. Izabranici trenera Subotica pretrpjeli su tijesan poraz ove subote od Jadranke rezultatom, 66-63. U utakmici s očekivano malo koševa, nijedna momčad nije se imala priliku odlijepiti tokom prvoga poluvremena (27-28). Stvari se zato mjenjaju u drugome poluvremenu u kojem Jadranka uzima vodstvo odličnom trećom dionicom (47-42). U zadnjoj četvrtini se Rovinj vraća u egal te i uzima vodstvo pet minuta prije kraja susreta, ali tada Jadranka radi ključni potez te poziva time-out poslije kojeg radi seriju 6-0. Rovinj se od toga nije uspio oporaviti te je tako Jadranka upisala novu pobjedu. Tariba je s 22 koša bio najefikasniji igrač Jadranke, dok je Jelača s 18 koševa bio najefikasniji igrač Rovinja.

Kastav – Krk

Krk se nije pokazao u najboljem svijetlu protiv Kastva koji ih je potopio s uvjerljivih 84-50. Kastavci su od samoga pocetka poceli mljeti svojega suparnika konstantnim presingom na svakom dijelom parketa sto je rezultiralo s velikih +14 nakon prvih deset minuta igre (29-15). U drugoj četvrtini je Kastav odigrao još impresivniju obranu te je uspio zadržati pridošle otočane na samo 9 koševa naspram njihovih 17 (46-24). U nastavku susreta Krk dolazi do daha te smanjuje razliku (57-41), ali ubrzo Kastav stvari vraća na staro te furioznom igrom u zadnjoj četvrtini uzima konačnu pobjedu s 34 koša razlike. Za Kastav su se redom istaknuli Gušić (18 koševa), Benković (17 koševa) te Miletić (16 koševa). Kod Krka je najbolji bio Karabaić s 19 koševa.

Kraljevica – Crikvenica

Potraga za pobjedom nastavlja se za košarkaše Crikvenice koji su doživjeli novi poraz, ovoga puta u Kraljevici rezultatom 89-77. Odlično je susret otvorila Crikvenica (17-25), ali Kraljevica odmah istom mjerom uzvraća u drugoj četvrtini (43-43). Treća četvrtina nije nam ponudila nikakve tektonske promjene, gotovo kao da nas je pripremala za zadnju četvrtinu u kojoj je Crikvenica ponovno posustala što je rezultiralo time da je zadnja dionica, zajedno s utakmicom, pripala domaćinu. Elham Jashari susret je završio s 27 koševa za Kraljevicu, dok je u redovima gostiju ponovno najbolji bio Krešimir Kozlevčar s 27 koševa.

Rudar Labin – Pazin

Utakmica između Pazina i Rudara bila je ogledni primjer kako bi derbi trebao izgledati. Iz same utakmice je kao pobjednik izašao Rudar s tijesnih 75-74, ali krenimo redom. Od samoga početka mogli smo vidjeti da će ovo biti utakmica iz koje će kao pobjednik izaći onaj koncentriraniji jer je svaka greška mogla biti kobna u ovome susretu. U prvome poluvremenu je za nijansu bio bolji Rudar (42-37). U trećoj četvrtini je Pazin vratio stvari na vagu velikom borbenošću (56-56). Tada se činilo da je Pazin napokon uhvatio toliko potreban ritam da uzme pobjedu u zadnjoj četvrtini, ali kada je tebalo ubaciti ključne koševe za bojeg na veću razliku, ruka se zatresla pojedincima. To nije moglo proći nekažnjeno od strane Labina koji koristi svoju priliku te uzima konačnu pobjedu. Đerman je s 23 koša bio najbolji igrač Rudara, dok je kod Pazina Belina imao čak 34 koševa.

Rudar – Pazin 75-74 ( 24-21,18-16, 14-19,19-18)

Rudar: Ivis, Nadarević 2, Molnar 3, Breulj 20, Ravnić 12, Licul, Ivandić 10, Vilić 3, Mohorović, Đerman 23.
Pazin: Erik, Ančić, Ante Ćus 11 , Zajc 2, Petar Ćus, Jerko Ćus 3, Daus 19, Levak, Guštin 5, Aleksić, Fabris Donald, Belina 34
Istrauni II – Stoja 77-78
Istrauni II: Milivojević 4, Mejak, Bilalović, Pilipović, Andabaka 37, Ivis 14, Komljen 2, Gambar, Brzica 12, Belas 8.
Stoja: Buršić L., Gustovarac F. 10, Buršić M., Sošić 5, Dasko 25, Sabatti, Oblak Zanki, Tumpić 7, Ban 4, Gustovarac M. 27, Kurtović, Birkaš
Kastav – Krk 84 : 50 (29-15, 17-9, 11-7, 27-9)
Kastav: Miletić 16, Komadina 4, Gušić 18, Perinić 10, Kordić-gružić, Benković 17, Bešić 6, Mandičić, Benić 8, Kusturin 2, Dobrić 3
Krk: Jozić 2, Matanić 5, Kirinčić 3, Petrak 2, Tomee 3, Karabaić 19, Križ, Bajčić 2, Hajdarević, Jerković 8, Krešić 6
Jadranka – Rovinj 66:63 (13:12, 14:16, 20:14, 19:21)
Jadranka: Horvat 9, Herenda 2, Perišić, Evđenić, Lehocki, Mužić 18, Jakovljević 5, Kovačević 10, Latin, Mršić, Tariba 22
Rovinj: Atlija 10, Banko 4, Komadina, Ključević, N. Matošević 9, Jelača 18, L. Matošević, Klarić 3, Perić 11, Zorić 8

Kraljevica – Crikvenica 89 : 77 (17:25; 25:17,17:16,30:19)

Kraljevica: Gruškovnjak, Mitić M., Vranković, Jashari 27, Furlan I. 21, Konjević 6, Kalac 2, Hrnjkaš 11, Đurić 6, Paštar 16, Furlan B., Mitić R.
Crikvenica: Domijan, Lušičić 3, Car, Benič, Mandžuka 12, Maričić, Šamanić M., Mandić 2, Sviben, Kozlevčar 27, Protega 26, Šamanić A. 7.