Pregled Druge lige Zapad: Pazin produžio crni niz Kiraca, Jadranci pripao derbi dvaju otoka

Peto kolo Druge lige zapadnije nam ovoga puta ponudilo previše zanimljivosti.

Rovinj – Kraljevica

Iz utakmice dviju zahuktalih momčadi kao bolja je izašla ona Rovinja koja je rezultatom 74-63 uspjela nadigrati Kraljevicu. Rovinj je obrambeno odlično ušao u susret na što Kraljevica nije imala riješenja. To je na poluvremenu rezultiralo s +13 za Rovinj (36-23) što je dopustilo domaćem strategu da u igru uvede i nekoliko debitanata. Kraljevica to nije uspjela iskoristiti da se približi više od -12 do kraja treće četvrtine. Rovinj je shvatio da je vrijeme da još jednom stisne u obrani što je bilo dovoljno da u zadnjoj dionici igre rutinski završe svoj posao. Odličan je bio Perić s 14 koševa, dok je kod Kraljevice Hrnjkaš ubacio ‘samo’ 17 koševa.

Rudar Labin – Istrauni II

Rudar je nastavio tamo gdje je stao prošlo kolo. Druga momčad Istraunija dugo se borila s Labinom koji je tek u zadnjoj četvrtini uspio spasiti svoj pobjednički niz. No, krenimo redom. Nakon prve četvrtine koja je završila bez pobjednika, Istrauni prvi dobiva priliku da se odvoji tokom druge četvrtine (34-38). Njihova prednost nastavlja rasti nastavkom utakmice te se činilo da se lider prvenstva našao u slijepoj ulici (42-50). Međutim, Rudari se u zadnjoj dionici napokon bude te pokazuju svoju pravu snagu što u prevedenom značenju riječi znači da rade toliko potrebni preokret u zadnjih deset minuta (24-10) za konačnih 66-60. Najbolji je bio Breulj s 18 koševa, dok je kod Istraunija ponovno najbolji bio Bilalović s 19 koševa.

Crikvenica – Pazin

Vijest kola je da je Pazin nakon devet sušnih godina uspio doći do toliko tražene pobjede u Crikvenici rezultatom 51-66. Pazinjani su se od samoga početka postavili hrabro što im se već u prvoj četvrtini isplatilo (17-20). U drugoj četvrtini su Pazinjani odlučili igrati granitnu obranu koju Crikvenica nije mogla probiti čak dvije četvrtine (13 koševa u 20 minuta!). Ovdje se većč moglo naslutiti da je utakmica gotova, ali Crikvenica se u zadnjoj četvrtini uspjela presložiti te izvesti posljedni svoj juriš predvođena povratnikom na teren Matijom Šamanićem. Međutim, dalje od -4 nisu uspjeli dogurati. Pazin na njihovu ofenzivu odgovara svojom te rutinski završava susret. Odličan je bio Daus s 18 koševa, dok je kod Crikvenice Benić ubacio 14.

Krk – Jadranka

Derbi dvaju otoka je pripao Jadranci koja je s lakoćom nadigrala Krk rezultatom 55-78.  Od početka susreta je Jadranka krenula jako što im je već na kraju prve četvrtine donijelo +12 (12-24). Ošamućeni Krk se ništa bolje niej proveo niti u drugoj četvrtini koja je opet uvjerljivo pripala Jadranci (11-19; 23-43). Krešić jednostavno nije mogao sam igrati protiv izuzetno raspoloženog kvarteta Jadranke (Kovačević-Tariba-Mužić-Herenda) koji je jedini i ubacivao koševe za Jadranku u ovome susretu. Drugo poluvrijeme tako je bilo lišeno bilokakve napetosti. Kovačević je susret završio s čak 36 koševa, dok je već spomenuti Krešić ubacio 20.