Pregled Druge lige Zapad: Ludilo Kozlevčara u Puli, Kastav spektakularno otvorio sezonu

Isplatilo se čekati Drugu ligu Zapad, znate?

Krenimo redom. Kao i prošle godine, raditi ćemo pregled cijelog kola koji će biti malo stiliziraniji nego onaj prošli. Znate, najbolji strijelci kola, poredak klubova i te stvari za kojima košarkaški zaljubljenici sline. Sada kada smo vas zainteresirali, krenimo s izvještajima:

Kastav – Kraljevica

Kastav je u novu sezonu ušao spektakularno. Gostujuću momčad Kraljevice poslao je doma s ogromnih 50 koševa razlike, 89-49. Gosti su se držali samo kroz prvu četvrtinu (23-17). Već u drugoj četvrtini se dogodio bijeg Kastavaca na +24, 51-27. Kraljevica jednostavno nije imala odgovora na osnovne postulate kastavske igre – brzu igru i presing. Drugo poluvrijeme nije nam ponudilo senzacionalni povratak Kraljevice u susret već nastavak započetog što je za rezultat imalo konačnih +50, 89-49. Dorian Benković bio je najbolji igrač Kastva s 19 koševa, dok su kod Kraljevice najbolji strijelci bili Jashari i Hrnjkaš sa po 12 koševa.

Stoja – Crikvenica

Mnogi su očekivali da će utakmica biti neizvjesnija, ali pomlađena momčad Crikvenice predvođena nevjerojatnim Kozlevčarom je protutnjala Pulom. Od samoga početka je momčad Zorana Dragojevića preuzela konce igre koje nije ispuštala do samoga kraja susreta. Prva četvrtina (17-22) bila je samo nagovještaj onoga što je slijedilo u drugoj četvrtini u kojoj je Crikvenica prelomila susret (30-47). Pametnom igrom na obje strane parketa Kirci su uspjeli zadržati stečenu prednost do kraja susreta te uzeti svoju prvu pobjedu sezone rezultatom 66-83. Krešimir Kozlevčar bio je prvo ime susreta s 37 koševa. Kod Stoje se istaknuo kapetan Nino Dasko s 19 koševa.

Krk  – Rovinj

Novi član Druge lige Zapad nije mogao zamisliti bolji početak sezone. Na domaćem terenu uspjeli su srušiti Rovinj rezultatom 70-56. Gosti su u utakmicu ušli dosta nervozno što je brzo rezultiralo s isključenjem Ivana Banka. S druge strane je staloženi Krk uspio iskoristiti loš početak gostiju da uzme prvu četvrtinu s rezultatm 21-14. Konsolidirali su se gosti u drugoj četvrtini te su tako uspjeli zaustaviti svoj slobodni pad (40-32). Početkom drugog poluvremena se Rovinj počeo dizati na obje strane parketa što je u kombinaciji s nekoliko grešaka domaćina vratilo utakmicu u egal pred zadnjih deset minuta igre (49-48). Tada se činilo da će Rovinj preokrenuti u potpunosti utakmicu, ali kada se utakmica trebala prelomiti (54-55), Rovinj upada u crnu rupu koju Krk koristi da napravi velikih 15-0 kojima je utakmica bila riješena. Odličan je bio Karabaić s 21 košem uza domaćina, dok se kod Rovinja istaknuo Perić s 20 ubačenih koševa.

Jadranka – Labin

Nije bilo lako Labinu na Malome Lošinju, ali doma se vraćaju s pobjedom u rukama. Bolje je susret otvorio domaćin (26-19), ali Labinjani su motore upalili u drugoj četvrtini što im je donijelo +6 (37-43) prije odlaska u svlačionice. Nastavili su vrtiti svoju igru i u trećoj četvrtini što je ubrzo rezultiralo s dvoznamenkastom prednošću (+12, 53-65). U zadnjoj četvrtini Jadranka je skoro uspjela zapapriti Labinu, ali ipak svoj zaostatak nije uspjela pretvoriti u prednost. Labin je do pobjede rezultatom 72-79 predvodio Đerman s 20 koševa, dok je kod Jadranke najboljii bio Herenda s 19 koševa.

Istrauni II – Ghia Staff Pazin

Iz utakmice pune preobrata je kao pobjednik izašla druga momčad Istraunija koja je rezultatom 97-80 nadvisila Pazinjane. Prva četvrtina ponudila nam je kanonadu koševa domaće momčadi koja je na odmor otišla s +7 (29-22). Međutim, druga četvrtina nam je prvo ponudila povratak Pazina u egal, a potom i njihov bijeg na +4 prije odlaska u svlačionice (44-48). Stvari su se malo primirile u trećoj dionici igre u kojoj nije bilo tektonskih promjena na semaforu te se tako u zadnju četvrtinu ušlo s rezultatom 68-70 za Pazin. No, u zadnjih deset minuta je Pazin ostao bez goriva u spremniku što je spremno iskoristio Istrauni da uzme četvrtinu (29-10) i konačnu pobjedu. Briljirao je Milivojević za domaćine (30 koševa), dok je za Pazin Tomac ubacio 23 koša

Kastav – Kraljevica 89-49 (23-17, 28-10, 22-12, 16-9)

Kastav: Kusturin 9, Komadina 2, Gušić 2, Perinić 7, Kordić-Gružić 15, Benković 19, Bešić 16, Mandičić 5, Rogović 6, Prpić 2, Matek 2, Dobrić 4.
Kraljevica: Furlan 2, Mitić M. 1, Vranković 1, Jashari 12, Mitić R. 10, Konjević 5, Kalac 2, Hrnjkaš 12, Brletić, Paštar 3, Jakovčić, Šupuković.

Stoja – Crikvenica 66-83 (17-22, 13-25, 15-19, 21-17)

Stoja: Sošić 3, F. Gustovarac 2, Burazer, Catela, Dasko 17, L. Buršić, Čakarić 8, Tumpić 7, Ban 16, M. Gustovarac 16, M. Buršić.
Crikvenica: Pejić, Lušičić 4,Mandžuka 5, Car, Benić 8, Maričić, M.Šamanić 10, Mandić, Kozlevčar 37, Protega 14, B.Šamanić 5

Krk – Rovinj 70-56 (21-14, 19-19, 9-16, 21-7)

Krk: Dujmović, Matanić, Crikvenčić 14, Kirinčić, Petrak 8, Tomee, Karabaić 21, Došen 6, Bajčić, Hajdarević, Jerković 6, Krešić 15
Rovinj: Banko, Atlija 2, Ključević, Matošević N. 7, Jelača 5, Šupljika 5, Klarić, Šturman 4, Perić 20, Komadina N., Zorić 13

Jadranka – Labin 72:79 (26:19, 11:24, 16:22, 19:14)

Jadranka: Horvat 10, Herenda 19, Perkić, Mršić, Fučić, Evđenić, Jakovljević 4, Kovačević 14, Latin, Mužić 17, Jović, Tariba 8.
Labin: Mladenov, Lonzar 6, Nadarević, Molnar 18, Breulj 10, Ivandić 12, Vilić 13, Đerman 20, Mohorović, Komljen.

Istrauni II – Pazin 97:80 (29:22, 15:26, 24:22, 29:10)

Istrauni II: Milivojević 30, Mitrović 14, Gambar 14, Pilipović 2, Ćosić 19, Kesedžić 2, Belas 16.
Pazin: Lukšić, Krulčić L. 15, Ančić, Krulčić M. 10, Guštin 19, Poropat, Levak, Tomac 23, Fabris 13, Berton.