Pregled Druge lige Zapad: Kraljevica u deliriju, Labin zamijenio Crikvenicu na vrhu

Naravno da je Druga Liga Zapad opet ponudila ludilo vrijedno gledanja i čitanja.

Stoja – Kraljevica

Fenomenalnu utakmicu su nam priredile Kraljevica i Stoja u Puli ovoga vikenda. Odlično su u susret ušli gosti koji su nakon prve četvrtine imali +7, 14-21. Gostima nije bilo kraja niti u drugoj četvrtini u kojoj su u jednom trenutku uspjeli doći i do velikih +14, ali Stoja se u pravom trenutku uspjela izvući iz tog pkripca te je u svlačionicu otšla samo s -8. U drugome poluvremenu se Stoja napokon diže te polagano, ali sigurno počinje smanjivati razliku između dvije ekipe. Stvari su skoro kulminirale u zadnjoj četvrtini u kojoj je Stoja u jednom trenutku uspjela i doći do vodstva (73-72), ali Kraljevica je na to uspjela reagirati na najbolji mogući način. U prevedenom značenju riječi, gosti su Stoji odgovorili završnom serijom 10-4 koja im je donijela konačnu pobjedu rezultatom 82-76.

Bez daljnjeg duženja, najveće zasluge za ovu pobjedu Kraljevice idu Filipu Hrnjkašu koji je susret završio s 30 koševa, a svakako treba spomenuti i Jasharija koji mu je odlično asistirao (17 koševa). Kod Stoje je svoje odigrao duet Dasko-Tumpić koji je kombinirao za 45 koševa sastava iz Pule.

Rovinj – Crikvenica

Crikvenica je pala. Ponavljam, Crikvenica je pala. Dosadašnji lider okliznuo se na gostovanju kod Rovinja koji je napokon uspio opravdati izrečene riječi Zorića prije nekoliko tjedana. Od samoga početka su se dečki Gorana Subotića postavili kako treba na obje strane terena što im je već nakon prve četvrtine donijelo velikih 17-6. U potpunosti su uspjeli zaustaviti već toliko opjevanoga Krešimira Kozlevčara. No, Crikvenica se u drugoj četvrtini probudila te je na veliki odmor uspjela otići sa samo -3, 26-23. U drugome poluvremenu opet imamo prilike gledati igrače Rovinja u glavnim ulogama (Matošević, Zorić) što bez da vam govorim, znači da Rovinj kontrolira utakmica kroz cijelu četvrtinu. U zadnjih deset minuta ulazi se s rezultatom 52-47 te Crikvenica radi zadnji juriš na pobjedu. U jednom trenutku su uspjel i izjednačiti (54-54), ali kada je trebalo učiniti taj pobjednički korak, u potpunosti se gase te dopuštaju domaćinu da pobjegne na konačnih 72-56. Matošević je s 21 košem bio najbolji igrač Rovinja, dok je kod Crikvenice Kozlevčar ubacio 16 koševa.

Kastav – Rudar

Rudar je napokon našao način da zaustavi kastavsku mladež. Nakon početnog ispitivanja snaga (16-16), Labin u drugoj četvrtini ubacuje u brzinu više te praktički riješava susret (25-39). Mladi Kastav ovoga puta nije bio ofenzivno raspoložen, a bez koševa nikako nisu mogli računati na pobjedu protiv jakih Labinjana su u drugome poluvremenu rutinski priveli utakmicu kraju za konačnih 57-74. Odličan je bio Đerman s 21 košem, dok se kod Kastva istaknuo Dorian Benković sa 16 koševa.

Istrauni II – Jadranka

U utakmici bez prevelikoga značaja za obje strane je druga momčad Istraunija upisala rutinsku pobjedu nad Jadrankom rezultatom 72-61. Ključnom se za Istrauni pokazala druga četvrtina (30-11!) poslije koje se Jadranka nekolko pšuta neuspješno pokušavala na pogon Kovačevića vratiti u susret , ali istarski sastav nije dopustio da mu dobivena utakmica klizne iz ruku. Milivojević je susret završio s 24 koša, dok je za Otočane najbolji bio već spomenuti Kovačević s 32 koša.

Krk – Pazin

U izrazito uzbudljivome susretu Pazin je uspio doći do pobjede u zadnjim trenucima susreta protiv Krka. Međutim, problem je u tome što ovo nije trebala biti uzbudljiva utakmica. Čistu klasu su pokazali gosti u prvome poluvremenu u kojemu su u potpunosti ugušili napad Krka (Krešić bez koša!) te je sve pokazivalo prema katastrofi za domaćina nakon prve četvrtine (24-39). Početkom drugoga poluvremena smo još mogli svjedočiti maestralnoj pazinskoj izvedbi, ali u trenutku kada su došli do velikih +19 (24-43), Pazinjani su jednostavno prestali igrati što je odmah shvatio Krk koji je ubacio u brzinu više da pred zadnjih deset minuta približi na samo -5. Zadnja četvrtina nam je ponudila tako borbu do zadnje sekunde u kojoj je ipak uspješniji bio Pazin koji je tricom Dausa uspio uzeti pobjedu s tijesnih 69-70. Guštin je sa 17 koševa predvodio Pazin, dok se kod Krka u drugome poluvremenu probudio Krešić koji je susret završio nakraju s 20 koševa.

Istrauni II – Jadranka 72:61 (15:18,30:11, 5:22,22:10)

Istrauni II: Milivojević 24, Grašo 12, Komljen 7, Kesedžić, Savin Belas 4, Ivis 13, Pilipović, Ćosić 12, Mitrović, Gambar.
Jadranka:  Mršić 7, Jovin 2, Kuljanić 3, Kušeta 4, Perišić, Perkić 6, Fučić, Horvat 3, Žeželj 2, Kovačević 32, Latin 2, Evđenić.

Rovinj – Crikvenica 72 : 56 (17:6, 9:17, 26:24, 20:9)

Rovinj: Banko, Atlija 6, Ključević, Matošević 21, Komadina G., Jelača 3, Šupljika 6, Klarić, Šturman 10, Perić 13, Komadina N., Zorić 13.
Crikvenica: Divković, Lušičić 2, Benić 8, Madžuka 6, Maričić, Šamanić M. 13,Pečaver, Kozlevčar 16, Protega 5, Šamanić B. 6.

Kastav – Rudar 57 : 74 (16:16,9:23,14:23,18:12)

Kastav: Miletić 13, Komadina, Gušić 6, Perinić 4, Kordić-Gružić 5, Benković 15, Bešić 6, Mandičić, Benić, Kusturin 2, Marelja, Dobrić 2.
Rudar: Ivis 8, Lonzar 5, Molnar 7, Breulj 3, Ivandić 12, Vilić, Đerman 21, Mohorović 2, Komljen, Ravnić 16.

Stoja – Kraljevica 76:82 (14:21,17:16,26:27,19:18)

Stoja: Catela, Gustovarac F. 5(1), Sabatti, Sošić 9(2), Dasko 24(3), Veljković, Čakarić 1, Tumpić 21(3), Ban 16, Kurtović, Buršić L., Buršić M.
Kraljevica: Šupuković, Mitić M., Vranković 4, Jashari 17(2), Mitić R., Konjević 12(2), Kalac 3(1), Hrnjkaš 30(4), Đurić 10, Paštar 6(1).

Krk – Pazin 69-70 ( 14-19, 10-20, 22-12, 23-19)
Krk: Hadžić, Matanić, Crkvenčić 6, Kirinčić, Petrak 11, Križ, Došen 14, Hajdarević, Jerković 18, Krešić 20.
Pazin: Erik 15, Ante Ćus 3, Ančić, Zajc 10, Marko Krulčić, Jerko Ćus, Daus 10, Jakus, Guštin 17, Tomac 15, Fabris,Baća.