Pregled Druge lige Zapad: Dok Kraljevica i Rovinj nižu pobjede, Labin ruši svoje najveće konkurente!

Jedan derbi, dva raspucavanje i dvije napete utakmice!

Rudar – Crikvenica

Derbi četvrtoga kola otišao je u ruke košarkaša Rudara Labina koji su pobijedili Crikvenicu rezultatom 77-61. Odlično su obje ekipe krenule u utakmicu, ali iskusniji Rudari su ipak bili za nijansu bolji što im je donijelo velikih +8 nakon prve četvrtine (21-13). Druga četvrtina pripala je Kircima te se tako na veliki odmor otišlo s rezultatom 37-31. Nastavak utakmice nam je ponovno donio veliku borbu između dvije ekipe u kojoj nijedna nije posustajala što je rezultiralo time da se u zadnju četvrtinu ušlo s 55-50. No, u najgorem mogućem trenutku na površinu izlazi neiskustvo igrača Crikvenice koji u zadnjoj četvrtini u potpunosti gube ritam na objestrane terena što je ekipa poput Labina morala kazniti. Domaćini su tako na grandiozan način zaključili, kako četvrtinu (29-11), tako i utakmicu. Najbolji Rudar je bio Ivandić s 19 koševa, dok je u redovima Crikvenice već standardno najbolji bio Kozlevčar s 21 košem.

Jadranka – Stoja

Stoja nastavlja teškim korakom tražiti pobjedu od mjesta od mjesta jer Mali Lošinj nije bio sretan za nju. Zato je bio sretan za Jadranku koja se rušenjem Stoje uspjela dokopati prve pobjede ove sezone. Puležani su predvođeni svojim kapetanom, Ninom Daskom, bolje otvorili susret (16-21), ali Jadranci nije dugo trebalo da obuzda Stoju u drugoj četvrtini (34-35). Nastavila je Jadranka eksponencijalno rasti, dok je Stoja nastavila isto tako padati u nastavku utakmice. Što je to značilo po rezultat? U trećoj četvrtini je semafor pokazivao labilnih +4 za Jadranku, dok je na samome kraju pokazivao sigurnih +9 za domaćina. Odličan je bio Kovačević s 29 koševa, dok je već spomenuti Dasko upisao 24 koša.

Pazin – Rovinj

U iznimno neefikasnoj utakmici, Rovinj je uspio uzeti pobjedu protiv Pazina rezultatom 55-65. Rovinjanima je pripala prva četvrtina s uvjerljivih 16-25, ali Pazinjani su se na vrijeme uspjeli mobilizirati te su u drugoj četvrtini uzvratili sa svojh 18-8 (34-33). Međutim, u drugome poluvremenu Pazinjani nisu uspjeli preslikati sličnu igru već je to uspio Rovinj koji se odmah u trećoj četvrtini vratio u vodstvo (46-50) da bi se u zadnjoj dionici igre othrvali svim napadima Pazina koji se mogao minutu prije kraja vratiti u susret i zakomplicirati stvari, ali kod rezultata 53-58 trica jednostavno nije htjela u koš te je Rovinj rutinski uspio privesti utakmicu kraju. Najbolji je kod gostiju bio Perić s 14 koševa, dok je kod domaćina najbolji bio Tomac s 11 koševa.

Kastav – Istrauni II

U neslužbenoj utakmici mladost Kastva se vratila u pobjedničke vode rušenjem druge momčadi Istraunija rezultatom 85-63. Za razliku od drugih utakmica, ova je već bila riješena u prvome poluvremenu. Kastav je odmah započeo sa svojom kanonadom protiv Istraunija koji je već nakon prvih deset minuta kaskao 11 koševa. Ta prednost je nastavila rasti u drugoj četvrtini što je omogućilo Kastavcima da u svlačionice odu sretni (44-26). Treća četvrtina ponudila nam je povratak Istraunija na pristojan zaostatak (61-52) da bi odmah u zadnjoj četvrtini Kastav stvari vratio na stare dvoznamenkaste postavke. Briljirao je Benković s 31 košem za domaćina, dok je u redovima Istraunija najbolji bio Bilalović s 29 koševa.

Kraljevica – Krk

Čini se kako se Kraljevica polagano zagrijava. Nakon pobjede u Puli, sada je na red došla i prva domaća pobjeda. Krk je s lakoćom pao u gradskoj dvorani rezultatom 91-67. Prvo poluvrijeme ponudilo nam je dozu inrige i neizvjesnosti s obzirom da su se gosti odlično držali protiv pojačanih domaćina (Furlan!). Na poluvremenu je semafor pokazivao tako 39-37 za Kraljevicu. I to je bilo to od Krka. U sljedećih 20 minuta Kraljevica je zabila nevjerojatna 52 koša Krku koji je u potpunosti ostao bez riješenja na obje strane terena što je posljedično rezultiralo uvjerljivom objedom za Kraljevicu te uvjerljivim porazom za Krk. Već spomenuti Furlan susret je završio s 30 koševa, dok je najbolji strijelac momčadi, Filip Hrnjkaš, ubacio 27 koševa. Kod Krka je najbolji bio duet CrikvenčićKrešić koji je kombinirao za 28 koševa.

Pazin – Rovinj 55 : 65 (16:25, 18:8, 12:17, 9:15 )

Pazin: Erik, Ćus A. 5, Baća, Zajc 5,Krulčić M,Ćus J. 2,Daus 8, Hekić 10, Guštin 5, Tomac 11, Krulčić L, Belina 9.
Rovinj:  Rašić, Banko, Komadina G, Atlija 12, Matošević 4, Jelača 14, Šupljika 9, Klarić, Šturman 6, Perić 13, Komadina, Zorić 7.

Jadranka – Stoja 73 : 64 (16:21, 18:14, 17:12, 22:17)

Jadranka: Budinić 7, Perišić 1, Herenda 23, Nršić 2, Evdenić 6, Perkić, Jakovljević 5, Kovačević 27, Latin 2, Jović.
Stoja: Veljković, Gustoravac 4, Dasko 24, Šebelić, Čakarić 13, Tumpić 4, Ban 19, Gatela, Barušić, Kurtović.

Kraljevica – Krk 91 : 67 (21:18, 18:19, 26:14, 26:16 )

Kraljevica : Gruškovnjak, B.Furlan, Vranković, Jashari 4, R.Mitić, Konjević 11, Kalac 7, Hrnjkaš 27, Đurić 6, Paštar 2, I.Furlan 30, M.Mitić 4.
Krk: Hadžić, Matanić 3, Crikvenčić 14, Kirinčić 2, Petrak 12, Tomee 4, Karabaić 7, Bajčić, Hajdarević, Jerković 11, Krešić 14.

Rudar Labin – Crikvenica 77:61 (21:13, 16:18, 18:19, 29:11)

Rudar: Ivis M. 1, Nadarević M. 2, Molnar K. 15, Breulj G. 11, Mohorović I., Licul M., Ivandić L. 19, Komljen F., Vilić L., Lonzar D. 2, Đerman I. 11, Ravnić D. 16
Crikvenica: Lušičić M. 2, Car S., Benić I. 10, Mandžuka A. 4, Maričić K. 7, Šamanić M., Mandić K., Kozlevčar K. 21, Protega D. 12, Šamanić B. 5

Kastav – Istrauni 85 : 63  (28:17, 16:9, 17:26, 24:11)

Kastav: Kusturin, Komadina 2, Gušić 4, Perinić 10, Kordić-Gružić 7, Benković 31, Bešić 13, Mandekić 2, Benić 2, Marelja 5, Matek 1, Dobrić 8.