Pregled Druge lige Zapad: Benković utišao Mali Lošinj, Pazin potopio Stoju

Ako se ovako nastavi, više će se isplatiti gledati Drugu ligu Zapad nego Premijer ligu.

Crikvenica – Krk

Utakmica Crikvenice i Krka nije nam ponudila previše neizvjenosti, ponajviše zahvaljujući domaćinu koji je od samoga početka jako krenuo u susret. Već je nakon prve četvrtine došao do dvoznamenkaste prednosti (+10, 25-15) koju je do kraja prvoga poluvremena uspio povećati do +13 (45-22). Drugo poluvrijeme nastavljeno je po istoj špranci što ukratko rečeno znači da je Crikvenica vođena Kozlevčarom nastavila povećavati svoju prednost do zadnje sekunde i konačnih +34, 100-66. Krešimir Kozlevčar opet se istaknuo u redovima Crikvenice te je susret završio s 28 koševa. Kod Krka je opet svoje odradio Krešić (27 koševa), ali ovoga puta to nije bilo dovoljno za uzeti pobjedu

Rudar – Rovinj

U utakmici punoj svega i svačega, domaćin je uspio doći do vrijedne pobjede rezultatom 77-69. Bolje su susret otvorili Labinjani (21-11), ali Rovinju nije dugo trebalo da uzvrati, prvenstvo čvrstom obranom kojom su uspjeli limitirati svojeg protivnika u drugoj četvrtini na samo devet koševa (30-32). Nastavio je Rovinj kontrolirati igru u drugome poluvremenu, ali nikako nije uspijevao prelomiti susret, što im se na kraju osvetilo u zadnjoj četvrtini u kojoj ih je Labin nadigrao s velikih 29-17 te je tako uzeo konačnu pobjedu. Molnar je bio najbolji igrač utakmice s 26 koeva, dok je kod gostiju najbolji bio Matošević sa 17 ubačenih koševa.

Jadranka – Kastav

Košarkaši Jadranke i Kastva priredili su nam spektakl na Malom Lošinju. Momčadi su kombinirale za čak 221 koš, ali na žalost domaćina, Kastav je bio taj koji je susret završio na pobjedničkoj strani. Od samoga početka smo mogli vidjeti da nas čeka izuetno izjednačena utakmica u kojoj se nijedna ekipa nije mogla odvojiti na veću razliku. Nakon prvog poluvremena je Kastav imao vodstvo od pola koša (41-42) koje je domaćin uspio dostići tek u samoj završnici susreta tricom Antonija Taribe kojom se otišlo u produžetke u kojima je pobjednik bio odlučen buzzer beaterom, točnije, košem Doriana Benkovića za konačnh 110-111. Već spomenuti Benković je briljirao kroz cijelu utakmicu koju je završio s nevjerojatnih 40 koševa na svojem kontu. Odlično mu je asistirao i Bešić koji je susret završio sa zavidnh 27 koševa. Kod Jadranke je odličan bio tercet TaribaMužićKovačević koji je kombinirao za nevjerojatnih 76 koševa.

Pazin – Stoja

Pazinjani su uspjeli upisat prvu pobjedu ove sezonu nadigravši Stoju s uvjerljivih 91-68. Prvo poluvrijeme nije bilo je izuzetno izjednačeno – Puležani su nakon prvih deset minuta vodili (13-16), da bi se Pazinjani prije odlaska na veliki odmor vratili u egal (40-40). Drugo poluvrijeme nam je zato ponudilo drugačiju priču – Pazinjani ,nošeni podrškom njihove plave legije, su se polako počeli odvajati te su nakon treće četvrtine imali već respektabilnih +8 kojih su u zadnjih deset minuta povećali sve do uvjerljivih i konačnih +23, 91-68. Najbolji topnik Pazinjana je bio Tomac s 29 koševa, dok je kod Stoje svoje u napadu odradio Ban s 22 koša.

Crikvenica – Krk 100:66 (25:15,20:17,22:14,23:20)

Crikvenica: Pejić 5, Lušić 2, Car 3, Benić 14, Mandžuka 5, Maričić 7, M.Šamanić 16, Sviben 4, Kozlevčar 28, Protega 6, B.Šamanić 10
Krk: Križ, Hadžic, Crkvenčić 2, Kirinčić 2, Petrak 10, Tomef 7, Karabajić 16, Rajčić, Hajdarević, Jerković 2, Krešić 27

Jadranka – Kastav 110:111 (21:21, 20:21, 24:23, 34:34; 11:12)

Jadranka: Horvat 15, Herenda 17, Mršić, Jović, Fučić, Evđenić 2, Perkić, Kovačević 23, Latin, Mužić 25, Perišić, Tariba 28. .
Kastav: Miletić 8, Komadina, Gušić 4, Perinčić 4, Kordić Gružić 16, Benković 40, Bešić 27, Mandičić 2, Kusturin 8, Benić 2, Marelja, Matek.

Pazin – Stoja 91-68 ( 13-16, 27-24, 24-16, 27-12)

Pazin: Erik, Ćus 12, Berton, Zajc 15,  Fonović 17, J. Ćus, Daus 9, M. Krulčić, Tomac 29, Guštin 4, Fabris 2, L. Krulčić 3
Stoja: Burazer, Filip Gustovarac 8, Sošić 3, Dasko 18, L. Buršić, Čakarić, Tumpić 12, Ban 22, M. Gustovarac 5, M. Buršić.

Rudar – Rovinj 77 : 69 ( 21:11,9:21,18:20,29:17 )

Rudar: Komljen, Nadarević, Molnar 26, Breulj 11, Lonzar 6, Licul, Ivandić 9, Mohorović, Vilić, Ivis 2, Đerman 21, Ravnić 2.
Rovinj: Rašić, Komadina G. 14, Ključević, Matošević 17,Jelača 2,Banko 2, Šupljika, Klarić, Šturman 6, Perić 15, Zorić 13, Komadina N.