Pregled A-1 lige: Bilo kuda, derbi svuda!

Deseto kolo A-1 lige je završilo te je vrijeme da se osvrnemo na sve dvoboje koji su se odigrali zadnjih dana.

Jolly je u šibenskom derbiju uzeo skalp svom GKK Šibeniku rezultatom 77-76.  Jolly je bolje ušao u susret te je iskorištavao propusnu obranu igrača Šibenika u drugoj četvrtini da otiđe na velikih +12 na predah (45-33). U nastavku susreta Šibenik se diže te preko svojih glavnih vedeta (Miralem Halilović i Ive Ivanov) dolazi do -5 pred posljednju četvrtinu. U zadnjoj dionici igre sve će se rasplesti u zadnjim trenucima. Kod rezultata 74-74, Ivanov će izgubiti loptu, koju će Špralja hladnokrvno pospremiti za 77-74. Petani će u zadnjim sekundama dvoboja postaviti konačnih 77-76.  Kod Jollyja je Novačić ubacio 19 poena (9sk), Bruno Markulin je nanizao 14 poena, a Duane Scott (3sk, 5as) i Špralja (3sk) dodali su svaki po devet poena.Kod Šibenika su dominirali Ive Ivanov (23p, 5sk), Teo Petani (15p, 3sk, 3as) i Roko Badžim (12p, 7sk).

Zabok je na domaćem terenu nadjačao Alkar 104-84. Najveće zasluge za pobjedu idu ofenzivnom dijelu momčadi Zaboka, koji je fenomealno otvorio i završio utakmicu. Brandon Johnson držao je Alkar u igri do početka drugog poluvremena, ali u nastavku ni on više nije imao energije.Nick Tomsick je susret završio s 20 poena (3sk, 4as), 19 poena je dodao Sven Smajlagić (11sk, 6as), Marin Zrnić 15 (3sk), Antonio Črnjević 14 (5sk, 3as). Kod Alkara je Johnson zabio 32 poena (5sk, 7as), Nikola Gaurina je susret završio s 15 poena (5sk) i Roko Dominović s 13 (4sk).

O pobjedi Kvarnera 2010 nad Hermes Analiticom možete pročitati ovdje.

U sjeni šibenskog derbije ostao je zagrebački derbi, iz kojeg je pobjednički izašla Cedevita, rezultatom 90-71. Cibona je bolje otvorila susret protiv okrnjene momčadi Cedevite (izostali su Marko Arapović, Luka Babić, Džanan Musa, Lovro Buljević, Darko Bajo, Ryan Boatright, Marko Tomas i John Shurna) te je na kraju prve četvrtine imala vodstvo od +4. Cedevita se u drugoj dionici probudila te je na krilima Krušlina i Bundovića okrenula rezultat u svoju korist u velikom stilu. Na predah je uspjela otići s +8. Drugo poluvrijeme su Vitamini odradili u drugoj brzini te su bez problema gradili svoju prednost do konačnih +19.  Kod pobjednika su najbolji bili James (16 poena i 4 skoka), Miro Bilan (15 poena, 3 skoka i 3 asistencije), Scotty Hopson (14 poena, 3 skoka i 3 asistencije). Za Cibonu je Toni Žižić upisao 18 poena i sedam skokova, a Željko Šakić ubilježio je 16 poena i sedam skokova.

O porazu Škrljevu protiv VROS-a možete više pročitati ovdje.

Zadar je pregazio Goricu 97-53. Kad jedna momčad susret otvori s 18-0, druga momčad već zna da treba učiniti sve u njenoj moći da ublaži poraz koji slijedi.  Listu je strijelaca za Zadar predvodio Marko Jurica s 22 poena (4sk,  2as) za nepunih 27 minuta, 14 je zabio Ivan Marinković (6sk), dok su Toni Jelenković (2sk, 3as) i Kristijan Krajina (4sk) ubacili po 11 poena. Petrović (2as) i Ante Mašić (4sk) postigli su po 14 poena za Goricu.

Zagreb je prekinuo Splitov niz od šest pobjeda rezultatom 93-84. Split je imao inicijativu kroz prvo poluvrijeme, ali Mravi su bili ni koju su uspjeli otići s +4 na odmor (41-37). Zagreb je utakmicu odlučio u trećoj četvrtini, gdje je uspio doći do dvoznamenkaste prednosti na krilima Luke Božića (68-54). Split je u zadnjoj dionici igre uspio doći do -4, ali dalje od toga nije išlo. Božić je ubacio 27 poena (7sk, 7as) za pobjedničku momčad, Marčinković 21 (4sk, 4as) te Ante Krapić 17 (5sk). Splićane je predvodio Henrik Širko s 19 poena (3sk, 7as), a Josip Jukić (5sk, 4as) i Damir Rančić (6as) su dodali po 14 poena.

Kvarner 2010: Hermes Analitica 78:72 (20:11,21:17,15:23,22:21)

Cedevita – Cibona 90-71  (19-23, 27-15, 20-12, 24-21)

Jolly JBS – Šibenik 77-76 (21-21, 24-12, 18-25, 14-18)

Zabok – Alkar 104-84 (36-23, 13-25, 29-16, 26-20)

Zadar – Zabok 97-53 (30-8, 21-10, 25-18, 21-17)

Zagreb – Split 93-84 (23-28, 18-9, 27-17, 25-30)

Škrljevo – Vrijednosnice Osijek 59-75 (16-12, 16-25, 12-21, 15-17)