Pregled A-2 lige Zapad: Istrauni uzeo prvo mjesto Šancu

marinzametZavršilo je peto kolo A-2 lige Zapad, gdje smo svjedočili dolasku novih lica na vrh ljestvice.

Karlovac je u napetoj utakmici protiv Istraunia morao na kraju priznati poraz, 85-92. Kroz prve tri četvrtine igrala se odlična košarka, gdje nijedan klub nije mogao pobjeći. Međutim, u zadnjoj dionici igre Karlovčani nisu više mogli pratiti ritam domaćina te je slavlje u taboru Istraunia moglo započeti. Istrauni je u svojim redovima imao čak četiri igrača preko dvadeset koševa: Šamija (24 koševa), Blažević (22 koša) te Sertić i Mileta (oboje 20 koševa). Josipović je imao 29 koševa u ovoj utakmici za Šanac, ali nažalost to nije bilo dovoljno za šestu pobjedu Karlovca. Zahvaljujući boljoj koš razlici, Istrauni je sad zasjeo na vrh A-2 lige Zapad.

Crikvenica se domaćom pobjedom protiv Ghia Staffa, 97-82, isto priključila diobi prvoga mjesta s Istraunijem i Karlovcem. Domaćini su sve riješili odličnom drugom i trećom četvrtinom, gdje su napravili razliku od +17. M. Benić s 27 koševa bio je njihovo prvo u ovome susretu. Kod Pazinjana se istaknuo Grbić s 22 koša.

Jadranka je prekinula svoj niz poraza domaćom pobjedom protiv Stoje, 80-72. Stoja je odlično krenula na krilima Daske i Martinkovića te je na poluvremenu imala sigurnih +10. Međutim, u nastavku se Jadranka diže te uspijeva doći u egal s košarkašima Stoje pred zadnju četvrtinu. U neizvjesnoj završnici bolje se snašao domaćin, koji je tako iskoristio lošu formu Stoje za svoju drugu pobjedu u prvenstvu. Kod Jadranke najefikasniji je bio Kremenović s 21 postignutim košem, a kod Stoje je Dasko ubacio 25 i Martinović 22 koša.

Pula je u Pattinaggiu potopila goste iz Kraljevice s 87-58. Kraljevica je uspjela parirati dobro raspoloženim domaćinima u prvoj četvrtini (17-18), da bi onda u sljedećoj nestali s terena (30-8). U nastavku utakmice više nije bilo povratka za Kraljevicu. Puležane je predvodio Rakić s 20 koševa. Kod Kraljevice, Protega je bio najraspoloženiji s 19 koševa.

Za Kastav je kobna bila treća četvrtina, gdje su dopustili Labinu da pobjegne na +12. Pokušali su se vratiti u zadnjoj četvrtini, međutim momčad Labina je na kraju ipak zasluženo uzela pobjedu doma. Odličan je bio Breulj s 24 koša za pobjednike. U redovima Kastva nije bilo previše napadački raspoloženih igrača. Najviše je zabio Ivandić (15 koševa).

Rovinj je uzeo svoju prvu pobjedu u derbiju začelja protiv Zameta, 69-64. Tijekom cijele utakmice su se ekipe mijenjale u vodstvu da bi onda Rovinj ipak imao više snage u završnici za svoju prvu pobjedu. Nevjerojatan je bio Đerman, kojemu su falile dvije osvojene lopte do triple-doublea (31 k, 11 sk i 8 krađa). Kod Zameta je najbolji bio Brajdić s 16 koševa.

Istrauni – Šanac  92:85 (22:26,21:17,23:24,26:18)

Istrauni:  Škoro, Očašić, Gambar, Milivojević 6, Gnjidić, Sertić 20, Blažević 22, Šamija 24, Vitasović, Ivis, Mileta 20, Adrović.

Šanac:   Požar, Josipović 29, Panjević 18, Kragulj, Špehar, Novosel 12, Mataković, Beber 9, Kraljić 17.

Pula 1981 – Kraljevica     87:58     (17:18,30:8,23:15,17:17)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija 3, Čakarić 6, Šoba 11, Grašo 10, Percan 2, Ćosić 5, Božić 16, Malagić 2, Kondić, Rakić 20, Đugum 12.

Kraljevica: Nuić 2, Crkvenčić 3, Mitić 2, Karabaić 2, Protega 19, Konjević 13, Krstić 1, Mandić 4, Đurić 2, Solis 2, Protić 8.

Jadranka– Stoja            80 : 72  ( 16:21,16:21,28:18,20:12 )

Jadranka: Žeželj 11,Mužić 10,Horvat 8,Herenda 6,Mršić, Kremenović 21,Jakovljević 5, Kovačević 16, Kušeta, Šolić 3,Latin,Budinić.

Stoja:  Gustovarac, Kurović, Pasko 25, Ivanković, Martinković 22, Tumpić 14, Budisavljević, Lešić 7, Pajković 3, Krivokuća 1.

Crikvenica – Ghia Staff    97:82 (21:20,28:20,28:19,20:23)

Crikvenica: Modić 23, Domijan, Piškulić 22, Maričić, Mandžuka 1, Komadina 16, Šamanić 5, Benić I. 3, Lušičić, Benić M. 27.

Ghia Staff: Fonović 9, Ćus A. 3, Ćus P. 7, Grbić 22, Ćus J, Daus, Krstinić 20, Despot 9, Tomac 3, Ravnić 9, Guštin.

Kastav – Rudar    66 : 81 (8:22,25:11,15:27,18:21)

Kastav : Miletić ,Gušić 5, Saftić 10, Ivandić 15, Dobrić 4, Benković 8, Matek 2, Ferenčić 12, Santini 2, Maljevac , Ratko 5, Mandičić 3.

Rudar: Lonzar 12, Nadarević , Molnar 11, Breulj 24, Troskot 5, Perić 11, Šljuka 10, Ćorić 3, Licul , Zorić 5, Komljen.

Rovinj – Zamet      69 : 64 (17:18,19:17,16:20,17:9)

Rovinj : Banko, Marđetko, Honović 11, Atlija 2, Jelača 7, Zečević, Jambrošić 2, Komadina 8, Matošević 8, Đerman 31.

Zamet: Delpin 7, Debelić, Miletić, Bjelanović 15, Perinić 5, Vukić 2, Antunović 10, Brajdić 16, Gustovarac 9, Cvitković.