Pregled A-1 lige: Triple double Širka, Cedevita deklasirala Jolly

Cedevita je uvjerljivom pobjedom zaključila vrlo zanimljivo 21. kolo.

Otkad je Cedevita počela igrati A-1 ligu u svojem najjačem sastavu, nije imala uopće problema u svladavanju svojih protivnika. Tako je i Jolly JBS šaptom pao u Domu sportova rezultatom 82-66. Već u prvoj četvrtini je Cedevita pokazala da će ovo biti jednosmjerna utakmica (28-15)-Do poluvremena je bilo +19 te su tu stvari bile riješene. Cedevita je usporila kad se približila razlici od trideset koševa tokom treće dionice igre te je to Jolly uspio iskoristiti da utakmicu završi u podnošljivom minusu. Najbolji u redovima Cedevite bili su Ryan Boatright sa 16 poena te Džanan Musa koji je dodao 14 poena. Kod Jolly JBS-a je Ivan Novačić upisao 15 poena.

GKK Šibenik nije imao milosti za Kvarner te im je zadao novi poraz o kojem više možete pročitati ovdje.

Zabok se bio opasno približio Cibonu u zadnjoj četvrtini, ali do senzacije nije uspio doći te je pretrpio novi poraz rezultatom 84-78. Cibosi su odlično ušli u susret (11-0) te su ostavili dojam da će pobjeda doći u njihove ruke bez većih poteškoća. Međutim, nakon što su došli do velikih +17 u drugoj četvrtini, Cibosi su se prerano počeli opuštati. Zabok je to primjetio te je na krilima Puljka i Polutaka odlično iskoristio dani prostor u igri da dođe sve do minimalnih -1, 35-34. Cibona je tada shvatila da se Zabok neće tako olako predati te je uspjela predvođena Reynoldsom povezati par napada te otići na odmor s prednošću od sedam koševa, 41-34. Mulaomerović je očito imao što reći svojim igračima u svlačionici jer su drugo poluvrijeme odmah započeli serijom od 8-0.

Do kraja treće četvrtine su nastavili igrati u sličnom tempu te su ubrzo došli do visokih +20. Zabočani su uspjeli u zadnjoj četvrtini smanjiti svoj zaostatak te završiti utakmicu sa samo šest koševa zaostatka. Željko Šakić je s 15 koševa bio prvo ime Cibone. Kod Zaboka je Hrvoje Puljko ubacio 24 koša.

Zadar je u uzbudljivoj utakmici nadvisio Vrijednosnice Osijek rezultatom 77-80. Zadar je je kontrolirao utakmicu u prvom poluvremenu, u kojem je uredno kažnjavao sve propuste domaćina. Osijek se počeo dizati tek krajem prvog poluvremena te je nakon dvije loše odigrane četvrtine bio u zaostatku od samo sedam koševa, 37-44. Sve je to bio sam početak uzbudljivog drugog poluvremena, u kojem su Zadrani po prvi put izgubili svoju prednost krajem treće četvrtine. No, četvrta četvrtina ponudila nam je ponovno Zadar iz prvog poluvremena, koji je vratio prednost na svoju stranu, ali to nije značilo da se u potpunosti riješio Osijeka. Domaćin je kreirao seriju od 7-0, kojom je došao na samo jedan koš zaostatka pred zadnju minutu susreta, 77-78.

Međutim, izabranici Aramisa Naglića bili su mirne glave te su košem Krajine 13 sekundu prije kraja osigurali svoju pobjedu. Osječanima je zadnja nada u pobjedu nestala s promašenom tricom Jakova Mustapića. Vladović je bio najbolji strijelac gostiju s 22 koša, dok je kod Osijeka Domagoj Vuković isto ubacio 22 koša.

Škrljevo se dugo držalo protiv Splita, ali poraz je bio neminovan za njih na Gripama. Više o cijeloj utakmici možete pročitati ovdje.

Hermes Analitica nastavila je s dobrim igrama u drugom dijelu sezone te je ostvarila veoma važnu pbjedu protiv izravnog konkurenta za ostanak, Gorice. Gorica je uzela prvo poluvrijeme s rezultatom 41-45, ali sav njihov trud je pao u vodu u trećoj četvrtini koju su odigrali katastrofalno. Analitičari su tu dionicu osvojili s velikih 32-8 te je pitanje pobjednika bilo u potpunosti riješeno. Do konačne pobjede 93-77 Analitičare je predvodio Ivan Svoboda s 24 postignuta koša. Kod Gorice je Marko Petrović upisao 21 koš.

Zagreb je uspio proći neokrznut gostovanje u Sinju kod Alkara. Zagrepčani su na krilima svoje startne petorke uzeli pobjedu rezultatom 90-72. Alkar se držao sve do polovice druge četvrtine (21-23), ali razlika u kvaliteti je jednostavno bila prevelika. Zagrepčani su do poluvremena stvorili prvu dvoznamenkastu prednost (+13, 31-44), koju s lakoćom održavali i povećavali do konačnih +18. Luka Božić je s 25 koševa predvodio Zagreb do pobjede, dok je kod poraženih dominirao Hrvoje Vučić s 24 koša.

Alkar – Zagreb 72-90

Cedevita – Jolly JBS 82-66

Zabok – Cibona 78-84

GKK Šibenik – Kvarner 2010 94-75

Split – Škrljevo 78-71

Hermes Analitica – Gorica 93-77

Vrijednosnice Osijek – Zadar 77-80