Pregled A-1 lige: Šibenik pobjednik regularnog dijela sezone, Gorica i Kvarner ispali

U zadnjem 26. kolu A-1 lige napokon smo svjedočili raspletu cijele lige.

Šibenik je pobjedom protiv Cedevite “osvojio” regularni dio sezone. Bolje je ušao u susret Šibenik, koji je iskoristio izostanak velikog broja stožernih igrača kod Cedevite. Na poluvremenu je bilo 30-34 za Šibenik. U nastavku susreta je Šibenik predvođen Badžimom nastavio graditi svoju prednost (47-53). ali tada se u zadnjoj četvrtini hrvatski prvak budi te te dolazi Šibeniku na samo – 1. No, šibenske uzdanice ostale su smirene te su opet koševima Pandurića i Halilovića otišli na pet košev razlike, koje su bez većih problema održali do kraja susreta za konačnu potvrdu pobjede, 64-69. Roko Badžim je bio najbolji igrač Šibenika s 18 koševa, dok se kod desetkovane Cedevite iskazao Krušlin s 11 koševa.

Zadar je pregazio Alkar na domaćem terenu rezultatom 101-67. Sve je bilo gotovo nakon prve četvrtine koja je završila s NBA rezultatom – 42-9. Fenomenalna prva četvrtina dala je priliku Aramisu Nagliću da izrotira cijelu momčad tako da se nitko nije previše istaknuo. Vladović je susret završio s 13 koševa, dok je kod Alkara jedini raspoloženi pojedinac bio Gaurina s 15 koševa.

Cibona je nadigrala Split rezultatom 76-70. Splitskom sastavu trebala je pobjeda za osigurati pole position prije doigravanja te se u prvoj četvrtini i vidjelo da su igrači ušli s velikim žarom. U prvoj četvrtini su došli već do dvoznamenkaste prednosti – 17-7. Međutim, Cibona se ubrzo stabilizirala te je do kraja poluvremena došla do vodstva od +3, 42-39. U drugom poluvremenu počelo se igrati koš za košem te je prednost cijelo vrijeme bila na strani Vukova. Žuti su u zadnjoj četvrtini nakon dugo vremena opet uspjeli povesti, ali nisu je uspjeli zadržati. Cibona je u zadnjoj minuti opet prešla u vodstvo (74-70) te ga više nije ispuštala. Do pobjede je Cibonu predvodio Luka Žorić s 22 poena, dok je kod Splita standardno najbolji bio Goran Filipović s  22 koša.

Škrljevo je pobjedom u lokalnom derbiju stavila točku na I. Više o susretu Kvarnera i Škrljeva možete pročitati ovdje.

Jolly je pobjednički zaokružio regularni dio sezone pobjedom nad Vrijednosnicama 74-62. Utakmica bez stresa za obje ekipe, što se moglo i vidjeti kod Vrijednosnica, koje nisu pokazale preveliku želju protiv Jolly-a. Šibenski sastav je već na poluvremnu imao +24 te je tu priči bio kraj. Drugo poluvrijeme prošlo je više u revijalnom tonu. Mike Scott je susret završio s 21 košem, dok su kod Osijeka Arijan Došen i Jakov Mustapić ubacili po 12 koševa.

Hermes Analitica je pobjedom nad Zabokom 88-83 osigurala svoj opstanak. Iako su na poluvremenu kaskali osam poena, 41-49, Analitičari su eksplodirali na u nastavku susreta te su serijom 19-3 došli do +8, 69-52. Međutim, tu nije bio kraj drami jer se Zabok pred kraj utakmice približio na -2 (80-82). No, nakon promašenog šuta Vodopije, Garafolić stupa na scenu te ubacuje ključne koševe za potvrdu pobjede zagrebačke momčadi. Hrvoje Garfolić susret je završio s 30 koševa, dok je kod Zaboka Borna Kapusta bio glavni topnik s 18 koševa.

Gorica je svoje mjesto u najvišem rangu hrvatske košarke izgubila porazom od Zagreba, 98-95. Utakmica s puno promjena vodstva odlučena je u zadnjoj minuti kada je prvo Vitali ubacio za minimalno vodstvo Zagreba (96-95) te je onda odmah u sljedećoj akciji blokirao ključni  šut Marka Petrovića za pobjedu Gorice. Lopta je tada došla u ruke Krapiću, koji je polaganjem postavio konačan rezultat. Sjajan je bio Pavle Marčinković koji je susret zaključio s 32 poena, dok je kod Gorice Marko Petrović ubacio 28 koševa.

Cedevita – Šibenik 64:69
Jolly – Vrijednosnice Osijek 74:62
Kvarner – Škrljevo 67:93
Zabok – Hermes Analitica 83:88
Zadar – Alkar 101:67
Zagreb – Gorica 98:95
Cibona – Split 76-70