Pregled A-1 lige: Šibenčani obilježili sedmo kolo

15135878_1251465834876908_72267994399450599_nZavršilo je sedmo kolo A-1 lige, gdje smo mogli vidjeti šibenske klubove u najboljem izdanju.

Jolly je pobjedio Cibonu u domu Dražena Petrovića, 87-78. Prva četvrtina protekla je u vrlo izjednačenoj igri, da bi onda se Cibona u drugoj četvrtini odvojila na prvu veću razliku (36-25) zahvaljujući Šakiću. Špralja i Markulin uspijevaju do odmora smanjiti na dostižnih -8. U nastavku susreta Cibonu je uhvatila ofenzivna blokada, koju su redom Scott, Novačić i Marić koristili da bi odveli Jolly do vodstva 51-49. Žižić je nakratko probudio Cibonu, koja je nakratko opet došla do vodstva (55-51), ali košarkaši Jolly-a opet rade veliku seriju, ovoga puta od 12-0.

U zadnjoj dionici igre su Rozić i Žižić pokušali spasiti Cibonu, ali razliku su najniže uspjeli spustiti do -6. Do kraja utakmice Jolly je uspio doći i do +13, ali Cibosi su ipak izvukli častan poraz od -9, 78-87. Ante Toni Žižić je dominirao pod koševima s 29 ubačaja u 9 skoova, ali osim Šakića (16 koševa), nije imao raspoloženog suigrača. Najzaslužnija za pobjedu Jolly-a je bila njihova fantastična četvorka: Novačić (22 koša, 8 skokova), Markulin (19 koševa) Bilinovac (18 koševa, 3 asistencije) i Scott ( 17 koševa, 12 asistencija, 3 skoka).

Šibenik je razmontirao Škrljevo doma s 87-68. Više o toj utakmici možete pročitati ovdje.

Cedevita je dominirala protiv Zagreba te je bez problema uzela pobjedu, 95-73. Sam susret je otvorila serijom 9-1, na koju Mravi uzvraćaju sa 7-0. Međutim, Cedevita se nije dala mesti te je opet pojačala tempo da uzme četvrtinu s 25-15.  Druga dionica se nastavila u istome tone, da bi u samoj završnici prvog poluvremena Zagrepčani počeli stizati Cedevitu. Tako ih je 21 sek. prije odlaska na odmor Batur doveo do minimalnog vodstva (43-44), prvog na utakmici, a Karlo Žganec je uspio ipak postaviti konačnih 45-44 za Cedevitu. Treća četvrtina nije ponudila nikakav bijeg jednog od klubova na veću razliku, ali zato je Cedevita zadnjih deset minuta odigrala u šampionskom izdanju i na krilima Hopsona i Arapovića razbila mrave u toj četvrtini s 32-14.

Scotty Hopson s 30 koševa bio je prvo ime utakmice. Zagreb je predvodio Marčinković s 21 košem.

Vrijednosnice Osijek su teže od očekivanog svladale Hermes Analiticu, 87-80. Hermes Analitica je imala priliku uzeti svoju prvu pobjedu u zadnjim minutama zahvaljujući osakaćenom Osijeku (5 osobnih Robinsona, Turalije i Krajine), ali njihova nepreciznost i Aljoša Šarac su bili prevelika prepreka. Šarac je s 23 poena predvodio pobjednike, Jakov Mustapić je upisao 21 poen i Jonathon Mines 17. U domaćoj su momčadi dominirali Julijan Rajić s 20 i Stipe Krstanović s 11 poena.

Split je nadigrao Goricu za svoju šestu pobjedu s 87-70. Njihova pobjeda u nijednome trenutku nije dolazila pod pitanje. Dominacija od samoga početka do kraja. Košarkaši Gorice nisu imali riješenja za odličnu obranu Splićana, koji su vidljivo bili raspoloženi na svojem terenu. Žute je predvodio Mate Kalajžić s 15 poena (4as), Josip Jukić(4sk) i Mateo Kedžo (3sk, 3as) su dodali po 14 poena. Ante Mašić (16p), Marko Petrović (15p, 3sk)  bili su najefikasniji u poraženoj momčadi.

Umorni Kvarner 2010 nije mogao protiv Akara na njihovom terenu te je morao priznati uvjerljivi poraz od 89-71. Više o samoj utakmici možete pročitati ovdje.

Emotivno potrošen Zadar poslije utakmice s Partizanom pretrpio je još jedan poraz, ovoga puta od Zaboka 87-84. Odlično je Zadar krenuo u susret, gdje je dominiaro protiv vidljivo slabijeg Zaboka. Na poluvremenu je imao velikih +14, 46-32. Međutim, u nastavku su se stvari počele mijenjati. Zabok je u trećoj dionici prepolovio zaostatak, da bi polovicom zadnje četvrtine serijom 15-4 prešao u vodstvo 73-70. Zadnja minuta utakmice nije bila za one slabijeg srca.

43 sekunde do kraja Marinković je zakucao za 81-81, Smajlagić pogodio oba bacanja (83-81), a Vrkić promašio šut za egal. Papac je s jednim pogođenim slobodnim bacanjem povećao prednost Zaboka (84-81), da bi ju tricom anulirao Jakov Vladović 13 sek. prije kraja. Uz asistenciju Jambrovića, s zvukom sirene, Črnjević je donio pobjedu svojoj momčadi (87-84).

Junak susreta, Črnjević, susret je završio s 15 koševa. Najbolji je ipak u redovima Zaboka bio Smalajgić s 17 poena. Kod Zadra je Marinković ubacio 26 koševa, a Vladović 18.

Šibenik – Škrljevo 88-68 (15-19, 34-12, 23-15, 16-22)

Šibenik: Badžim 19 (8sk, 4as), Ivanov 12 (9sk), Petani 13 (5sk, 6as), Siriščević 13, Turkyilmaz 5 (8sk), Andabaka, Bašić 9, Blaće 4, Paić 4 (8sk), Pandurić, Radovčić 7 (3as), Šarić 2 (4sk).

Škrljevo: Palčić 5 (5as), Vodopija 11 (7sk), Konjević 2 (6sk), Radunić 6 (3sk), Stipčić 2 (3sk), Milekić, Bilalović, Juričić 10, Boban 21 (6sk), Marasović 2, Williams 7 (3as), Dubelj 2.

Cibona – Jolly JBS 78-87 (27-21, 22-20, 6-22, 23-24)

Cibona: Uljarević 3, Šakić 16, Rozić 7 (5sk, 6as), Joksimović 2, Žižić 29 (9sk), Marić 17 (6sk), Čorić 2, Šiško (8as), Bošnjak, Sulejmanović 2, Slavica, Gospić -.

Jolly JBS: Bilinovac 18 (3as), Markulin 19, Novačić 22 (8sk), Scott 17 (3sk, 12as), Špralja 4, Brkić (8sk), Došen, Klepo -, Marić 3 (4as), Papac 4, Perković -, Vladović -.

Cedevita – Zagreb 95-73 (25-15, 20-29, 18-15, 32-14)

Cedevita: Bajo 5 (3sk), Bundović 11 (4sk), Buljević 2 (6sk), Hopson 30 (5sk, 3as), Rogić 8 (3sk, 5as), Zebić -, Žganec 6 (4sk), Musa 6 (4as), Vučić 2 (4as), Dukan, Arapović 21 (6sk), Ramljak 4 (4sk).

Zagreb: Božić 15 (4sk, 11as), Junaković 6, Kaštropil 5 (3sk), Marčinković 21 (5sk), Vitali 13 (7sk), Batur 5 (4sk, 4as), Krapić 2 (3sk), Majcunić 2, Majić -, Perić, Vlaić 4 (5sk).

Alkar – Kvarner 2010 89:71 (18:26, 28:16, 23:15, 20:14)

Alkar: Johnson 20, Boban 3, Gaurina 4, H. Vučić 24, K. Vučić, Modrić 12, Dominović 7, Župić, Bilandžić 13, Jurela, Vrlika 6, Žuljević.

Kvarner 2010: Veljačić 21, Vucić 14, Kučan 9, Kalpić 8, Gilbert 3, Barnjak 7, Antunović 4, Štimac, Brajdić 5, Cvitković.

Split – Gorica 87-70 (24-11, 24-16, 22-20, 19-21)

Split: Subotić, Kalajžić 15, Marić 2, Rnčić 5, Dijan 8, Najev 9, Jukić 14, Kanaet 2, Filipović 11, Kedžo 14, Galić, Širko 9.

Gorica: Šuatlo 3, Petrović, Jelenko 7, Mašić 16, Vrbica 8, Gudić 2, Cvjetičanin 3, Osolnik 2, Prgomet 14.

Zabok – Zadar 87-84 (16-21, 16-25, 26-20, 29-18)

Zabok: Zrnić 6, Tomsick 14, Kapusta 6, Lež, Demo, Krolo 8, Črnjević 16, Smlajgić 17, Tuđen, Palac 8, Šarac 7, Jamborpvić 6.

Zadar: Mariknović 26, Vladović 18, Krajina 4, Jelenković, Jurica 9, Špaleta, Brzoja 8, Tomas, Barać 14, Vrkić, Mazalin 5.