Pregled A-1 lige: Prvi triple-double, Cedevita svladala Zadar

11.kolo A-1 lige donijelo nam je prvi triple-double sezone u režiji Šibenikovog Halilovića, dok je u derbiju kola Cedevita svladala Zadar.

Šibenik je na krilima Miralema Halilovića pregazio Zabok s 89-64. Odlični su igrali Šibenčani, koji su tijekom cijelog susreta kontrolirali igru. Zabok se držao jedino u prvom poluvremenu, ponajviše zahvaljujući Smajlagiću, No, u drugom poluvremenu više nije bilo spasa za košarkaše Zaboka. Junak utakmice bio je Miralem Halilović s 18 poena (8/8), 11 skokova i deset asistencija (val. 35).  Osim Halilovića su se u pobjedničkoj momčadi istaknuli Ive Ivanov (14p, FG 3-3, 3sk, 3as) te Ivan Siriščević (12p, 4sk, 4as) . Borna Kapusta (19p, 9sk, 3as), Sven Smajlagić (14p, 7sk, 3as) i Marin Zrnić(13p, 4sk) ostavili su najbolji dojam u poraženoj momčadi.

Zagreb je teže od očekivanoga svladao Hermes Analiticu, 92-82. Vrlo su bili motivirani bili Analitičari, koji su htjeli dokazati da vrijede više od jedne pobjede. Prvo poluvrijeme frcalo je napetošću, ali Zagreb je ipak bio spretniji te je na odmor uspio otići s +3. U nastavku susreta, Zagreb bježi na +12. Međutim, Analitičari se nisu predali te su serijom od 11-0 došli na minimalni zaostatak.No tada se Zagreb probudio i svojom serijom 17:2 došao do sedme prvenstvene pobjede. Luka Božić bio je najbolji kod Zagreba s graničnim triple-double učinkom od 23 poena, 10 asistencija i 9 skokova. Toni Vitali je dodao 20, a Pavle Marčinković 17 poena. Kod Analitičari prvi strijelac je bio Ivan Svoboda s 18 poena.

Škrljevo je ostvarilo drugu pobjedu u A-1 ligi, a više o njihovom susretu protiv Gorice pročitajte ovdje.

Cibona je imala uvijek neugodno gostovanje u Sinju kod Alkara, no ipak je uspjela doći od 98-80 pobjede. Alkar je u utakmicu krenuo bolje, serijom 8-0, no onda gosti stavljaju stvari na svoje mjesto. Cibosi su veliku razliku napravili u drugoj četvrtini kada su Sinjanima zabili 41 poen, a zadržali ih na 24. U drugom dijelu igralo se u puno lakšem tempu, Alkar je dobio posljednju četvrtinu, no ništa dovoljno da se pritisnu Zagrepčani koji su došli do rutinske pobjede. Nik Slavica i Riječanin Paolo Marinelli bili su najbolji igrači Cibone s po 16 poena, dok je Marin Rozić dodao 14 poena. Niti odlični Amerikanac Brandon Johnson nije mogao pomoći Alkaru sa svojih 28 poena, 9 asistencija i 7 skokova. Hrvoje Vučić dodao je 18 poena za domaćine.

U derbiju kola Cedevita je u Zagrebu svladala Zadar 77-75. Zadrani su krenuli jače, poveli 17-8 na krilima Marinkovića i Baraća te do poluvremena očuvali +8 prednost. Cedevita je došla do egala u trećoj dionici(41:41), ali onda se Zadrani ponovno odvajaju te imaju 67-59 prednost uoči zadnjih 10 minuta. No Vitamini se ne predaju i dolaze do novog izjednačenja četiri minute prije kraja. 2 minute kasnije Toni Katić zabija tricu za vodstvo zagrebačke ekipe, a jednim pogođenim bacanjem u posljednjoj minuti Katić dovodi Cedevitu do prednosti od 2 razlike. Marinković je u zadnjem napadu promašio šut za produžetak Zadra i tako je hrvatski prvak došao do 9. pobjede. Kod Cedevite je Rashad James bio raspoložen s 20 poena, 6 skokova i 4 asista, dok su Miro Bilan i Scotty Hopson skupili po 15 poena. Za Zadar je najefikasnij bio Jakov Vladović s 19 poena čemu je dodao 8 asistencija te 4 skoka. Ivan Marinković imao je 16 poena i 11 skokova.

Utakmica Kvarnera i VROS Osijek bit će odigrana 26.prosinca, dok će dalmatinski derbi igrati Split i Jolly 17.siječnja.

Tablica:  Šibenik 9-2, Cedevita 9-2, Jolly 9-1, Split 8-2, Zagreb 7-3, Zadar 6-4, Osijek 6-4, Cibona 6-3, Alkar 3-8, Zabok 3-8, Škrljevo 2-9, Gorica 2-9, Kvarner 2-8, Hermes Analitica 1-10.

Šibenik – Zabok 89-64 (33-22, 14-12, 29-16, 13-14)

Gorica – Škrljevo 73-93 (19-18, 10-26, 18-21, 27-19)

Hermes Analitica – Zagreb 82-92 (19-19, 21-24, 18-25, 24-24)

Alkar – Cibona 80-98 (19-22, 24-41, 13-18, 24-17)

Cedevita – Zadar 77- 75 (17-23, 17-18, 25-26, 18-8)