Pregled A-1 lige: Jolly zaledio Split na -36, Zagreb Analitičare na -31

U 24. kolu mogli smo svjedočiti dominantnim partijama Zagreba i Jolly-a, koji nisu imali milosti za svoje protivnike.

Jolly JBS razbio je vodeći Split rezultatom 98-62. Košarkaši Jolly-a odigrali su prvo poluvrijeme u transu. Prvu dionicu su otvorili baražom trica te su već nakon nekoliko uvodnih minuta imali +7, 11-4. Nastavili su u istom tempu u do kraja četvrtine (28-15). Split nije imao riješenja za napad domaćina, koji je kažnjavao svaku grešku na perimetru (Penn, Novačić, Markulin) i u reketu (Jozo Brkić).  Druga četvrtina pokazala je gledateljima još jednom da ovo nije Splitov dan. Jolly je već do poluvremena razmontirao splitsku obranu s čak 54 koša, 54-29. Drugo poluvrijeme je samo poslužilo Jolly-u da pokaže svima prisutnima da su zasluženo uzeli od Splita poziciju lidera. Fenomenalan je bio Novačić s 29 koševa, dok je kod Splita jedini na razini bio Kedžo s 15 ubačaja.

Kvarner se porazom od Vrijednosnica oprostio od A-1 lige, a više o samoj utakmici možete pročitati ovdje.

Zagreb je očitao lekciju Hermesu koji je pretrpio veliki poraz rezultatom 100-71. Prvo poluvrijeme bilo je dijametralno suprotno konačnom rezultatu – iako je Zagreb držao prednost, Analitičari mu nisu nikako dopuštali da se odlijepi na više od šest koševa razlike. Međutim, Zagreb se ipak prije odmora uspio izdignuti nad žilavim gostima te u svlačionicu otići s +8. U drugom poluvremenu Zagreb je ofenzivno eksplodirao. Na krilima Majcunića i Batura Zagreb je do kraja treće četvrtine uspio izgraditi vodstvo od 21 koša, Stvari su tu bile riješene te je zadnja četvrtina ostala lišena natjecateljskog naboja. Ivan Batur je s 21 košem predvodo Mrave, dok je kod Hermesa odgovornost u napadu preuzeo Julijan Rajić s 20 koševa.

Škrljevo je ostvarilo treću uzastopnu pobjedu protiv Gorice te je ostalo u borbi za doigravanje. Više o utakmici možete pročitati ovdje.

Cibona je bez problema preskočila Alkar pobjedom 89-60. Sve je već bilo jasno u prvoj četvrtini kad je Cibona pobjegla na +14. Iako je Alkar u drugoj četvrtini na krilima Bobana uspio doći do -5, Cibona je brzo riješila kritičnu situaciju te je na veliki odmor otišla s +9, 49-40. Ohladila se ruka košarkašima Alkara u nastavku susreta te su u trećoj dionici ubacili samo deset koševa naspram 23 koša Cibone (72-50). Dileme više nije bilo te je Cibona mogla ubaciti u nižu brznu u zadnjoj četvrtini te lagodno zaključiti susret. Željko Šakić imao je 21 koš za Vukove, dok je kod Alkara Marko Šarac bio najraspoloženiji s 15 koševa.

Zabok se nije mogao nositi s Šibenikom, koji je maestralnom predstavom uzeo uvjerljivu pobjedu s rezultatom 69-93. Kjučnom se pokazala druga četvrtina u kojoj Šibenčani nisu mogli promašiti te su u svlačionice otišli već s ogromnom prednošću od +30 ,27-57. U trećoj četvrtini ta prednost je skočila na nevjerojatnih +39. No, Zabočani su se uspjeli spasiti od sramotnog poraza u zadnjoj četvrtini, koju su dobili s 29-14. Ivan Siriščević je s 19 koševa predvodio Šibenik. Antonio Črnjević je s 21 košem bio najbolji igrač Zaboka.

Zadar i Cedevita će svoj susret 24. kola odigrati 18.4.

Kvarner – Vrijednosnice Osijek 64-72

Škrljevo – Gorica 85-69

Cibona – Alkar 89-60

Zabok – Šibenik 69-93

Jolly – Split 98-62

Zagreb – Hermes 100-71